Instagram/gyovannka, jozef_sadecky_fotograf

Tak konečne sme sa dočkali! Od pondelka 19. apríla sa trochu uvoľnili opatrenia a dostaneme sa do obchodov, ku kozmetičke a kaderníčke. Uvoľnenie nastalo aj pri prechode medzi jednotlivými okresmi. Všade je naďalej potrebné mať negatívny výsledok testu, ktorý nesmie byť starší ako 7 dní.

Hneď na začiatok by sme chceli upozorniť na to, že je dôležité, aby si sa správala zodpovedne. Uvoľňovanie opatrení nezanemená, že sa všetko vrátilo do normálu. Ak však chceš jarné obdobie využiť na návštevu prírody a pobyt na čerstvom vzduchu, máme pre teba niekoľko tipov.

Ideálne je navštevovať také miesta, kde nebude príliš veľa ľudí.

Hrady a zámky

Niektoré zámky možno ešte nebudú môcť byť otvorené, radšej si tieto informácie vždy over na oficiálnej stránke. Ale hrady alebo zrúcaniny hradov bývajú zväčša dostupné, keďže ide o otvorené priestranstvo. Určite odporúčame Spišský hrad, Hrad Devín, Hrad Beckov, Trenčiansky hrad, Pustý hrad, Hrad Šomoška či Nitriansky hrad. V našom článku o hradoch a krásnych výhľadoch z nich, nájdeš viac tipov.

Najkrajšie výhľady

Ak túžiš po dokonalej fotke na Instagram, tú môžeš získať, ak navštíviš najkrajšie slovenské výhľady. Medzi najznámejšie patrí Tomášovský výhľad, Kráľova Hoľa, Súľovské skaly, Sitno, Veľký Rozsutec, Ďumbier či Sivec. Ak uprednostňuješ skôr vyhliadkové veže, pozri si náš starší článok s niekoľkými odporúčaniami. Pri vežiach si radšej over, či sú naozaj otvorené.

Najkrajšie miesta na turistiku

Keď skončí toto daždivé obdobie a budeme zažívať jar ako sa patrí, určite ju využi na poriadnu túru. Turistika na Slovensku nie je len o Vysokých Tatrách, aj keď tými určite nič nepokazíš. Môžeš si ju dopriať v podstate na celom Slovensku. Objavuj nové miesta, ktoré si doteraz nenavštívila, a zameraj sa najskôr na svoje okolie. V našej rubrike Cestovanie nájdeš veľa zaujímavých rád.

Historické centrá

Ak ťa láka história a máš rada historické centrá miest, určite nevynechaj mestá ako Košice, Bardejov, Banská Štiavnica, Levoča, Kremnica, Banská Bystrica, Žilina, Nitra, Trenčín či Komárno. Kávičku na terase kaviarní si síce momentálne nevychutnáš, no niekedy stačí len nasať tú úžasnú atmosféru dejinného miesta.

Orava a Liptov

Ak naozaj nevieš kam, Orava a Liptov to istia vždy. Orava okrem svojho dominantného hradu ponúka krásne miesta na túru, napríklad Kubínsku Hoľu. Určite nevynechaj Rio de Klin alebo Slanický ostrov.

Liptov je tiež stvorený na poriadnu turistiku. Odporúčame Kvačiansku a Prosiecku dolinu, a určite nevynechaj návštevu mlynov Oblazy. V Liptovskom Jáne nájdeš napríklad aj areál miniatúr slovenských pamiatok a nad obcou je rozhľadňa. Priamo v dedinke Lúčky zase nájdeš Lúčanský vodopád, a nevynechaj ani prechádzku popri Liptovskej Mare.

Banská Štiavnica

Mesto Banská Štiavnica je kapitola sama o sebe. Ide o najromantickejšie mesto, ktoré je zároveň považované aj za jedno z najkrajších na Slovensku. Nájdi si čas na návštevu Kalvárie, Starého a Nového zámku, urob si prechádzku na Sitno a navštív aj čarovné tajchy, ktorých je v Štiavnici hneď viacero.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieCestovanie