instagram.com/vancurlis_photography

Slovensko má tak veľa krásnych miest. Každý región sa vyznačuje svojou jedinečnosťou a ponúka toho toľko k videniu. Dnes sa pozrieme na to, čo by si nemala vynechať, keď sa rozhodneš pre výlet na Oravu. Pretože tam je nie len dobre a zdravo, ale aj zaujímavo!

Oravský hrad

Nemôžeme začať ničím iným ako ikonou Oravy, majestátnym Oravským hradom. Ak ho nenavštíviš, ako keby si v tomto regióne ani nebola. Keď sa prejdeš obcou Oravský Podzámok, môžeš si ho pozrieť z viacerých uhlov. Hrad stojí na skale a je verejnosti sprístupnený vďaka prehliadkam so sprievodcom. Hradný areál tvorí komplex troch hradov, veže a opevnenie.

Rio de Klin

Na kopci nad dedinou Klin sa nachádza socha, ktorá pripomína svetový unikát. Obrovská, takmer 10 metrová socha Ježiša Krista sa vyníma už z diaľky a aj pohľad od nej na okolitú krajinu stojí za to. Postavená bola už v roku 2008. Výhľad na Oravu aj samotnú Oravskú priehradu je z jej areálu dychberúci.

Kubínska Hoľa

Kubínska Hoľa je druhý najvyšší vrch Oravskej Magury a toto miesto poznajú najmä milovníci lyžovania či snowboardovania. No užiť si túto prírodu a atrakcie, ktoré ponúka, môžeš počas celého roka. Už len rôzne výhľady, ktoré ti táto krásna príroda poskytne, stoja za to. Turistika, náučný chodník, trojkolky, cyklotrasy, lanový park, … určite si nájdeš niečo, čo ťa bude baviť.

Oravská lesná železnica

Oravská lesná železnica slúžila pôvodne na zvážanie dreva. Dnes patrí medzi najobľúbenejšie atrakcie Oravy – turistická železnica medzi stanicami Tanečník a sedlo Beskyd. Nájdeš ju asi 6 km od obce Oravská Lesná. Kúp si lístok a vychutnaj si jazdu s panoramatickým výhľadom hore na sedlo, kde si môžeš počas prestávky užiť výhľady, a znova sa dole zviesť vláčikom.

Slanický ostrov

Slanický ostrov, nazývaný tiež Ostrov umenia, je ostrov obklopený vodami vodnej nádrže Orava. Ide o pozostatok zaplavenej obce Slanica so zachovaným Kostolom Povýšenia sv. Kríža. Ten sa nachádzal na kopci, takže ostal „trčať“ nad vodou. Dostaneš sa k nemu loďou, ktorá pravidelne premáva po priehrade. Vo vnútri spomínaného kostola sa nachádza stála výstava výtvorov ľudových sochárov a maliarov.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieCestovanie