Bezpečné cestovanie

Vďaka samostatnému cestovaniu si vieš nájsť cestu k spoznávaniu seba samej, kde ti každý jeden krok ponúka nové a nečakané dobrodružstvá. Bez ohľadu na destináciu, je samostatné cestovanie príležitosťou na individuálnu slobodu a nezávislosť. Ak ale máš pochybnosti o cestovaní osamote, prinášame ti rady, ako sa na takéto cestovanie pripraviť, ktoré krajiny môžeš bezpečne navštíviť a odporúča ich aj agentúra SITA

Buď pripravená na všetko

V prvom rade, ak sa už rozhodneš vycestovať sama do cudzej krajiny, nezabudni si vybaviť zdravotné a cestovné poistenie, ktoré ti poskytne ochranu v prípade zdravotných alebo iných núdzových situáciách. Keď už budeš riešiť všetky doklady, určite si priprav kópie osobných dokumentov, ktoré si uschováš oddelene od originálov.

Žena cestuje
zdroj: Pixabay/JESHOOTS-com

Dopredu si vyhľadaj núdzový kontakt alebo miesto, ktoré by si kontaktovala v prípade vzniknutých nepríjemností.  Môže to byť miestne veľvyslanectvo, ako aj miestna polícia alebo iné záchranné služby. Udržuj kontakt s domovom a informuj svojich blízkych o tvojich cestovných plánoch, posielaj fotografie alebo zdieľaj s nimi lokalitu.

V neposlednom rade, dôveruj vo svoje vlastné schopnosti a osobnú bezpečnosť.  Buď obozretná, sleduj okolie, stráž si osobné veci aj majetok a nos ich blízko tela.

TOP 5 bezpečných destinácií 

Pokiaľ rada obdivuješ kvety a rastliny, Singapur je ideálnym miestom na prechádzky v botanických záhradách. Určite ťa prekvapí aj to, že je to jedno z najčistejších miest.

Ďalej sa v zozname nachádza aj Reykjavík. Toto zázračné miesto na Islande je zaradené medzi krajiny s vysokou úrovňou bezpečnosti. Milovníčky prírody si tu vychutnajú scenérie, ktoré v prírode neuvidí každý. Gejzíry, vodopády, ale aj polárne žiary sú naozaj neopakovateľným zážitkom.  

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieCestovanie