8 signálov, podľa ktorých spoznáš, či to s tebou muž myslí vážne

Moderné vzťahy sú náročné. Niekedy býva veľmi ťažké rozlíšiť, kedy ide o skutočný záujem a kedy iba o fyzickú príťažlivosť. Nie si si istá, či to s tebou muž myslí vážne? Predstavíme ti niekoľko signálov, podľa ktorých spoznáš, ako to je naozaj.

Kedysi sa muži ženám dvorili. Vynaložili nemalé úsilie len na to, aby mohli svoju vysnívanú partnerku sprevádzať pri prechádzke. Dnes je ale všetko inak.

Existuje množstvo vzťahov, ktoré fungujú len kvôli naplneniu fyzických potrieb. A je to v poriadku, ak s tým obaja súhlasíte. Nie je však v poriadku, pokiaľ ste si to medzi sebou nedefinovali a každý z vás očakáva niečo iné.

Možno máš momentálne aj ty pochybnosti o chlapovi, s ktorým sa práve stretávaš. Má to budúcnosť alebo by si si od neho nemala nič sľubovať? Dáme ti niekoľko rád, podľa ktorých rozpoznáš jeho skutočný úmysel.

8 signálov, že to s tebou muž nemyslí vážne

Ozve sa iba v noci

Pípnu ti jeho správy výhradne v nočných hodinách? Celý deň sa neozýval a zrazu ho zaujíma, čo robíš a či nemáš čas? To je jeden z najjasnejších signálov, že mu ide iba o jedno. Nie, v tomto prípade naozaj neplatí romantická fráza: „Si moja prvá myšlienka ráno a posledná večer.“ Si len tá posledná. Účelová.

Toto jeho správanie naznačuje, že má nemravné myšlienky a práve preto píše tebe. Na jednej strane ti to môže lichotiť, ak voči nemu prechovávaš rovnaké pocity. To už ale neplatí v prípade, pokiaľ túžiš po skutočnom vzťahu.

… alebo keď je opitý

Rovnaký prípad ako ten predchádzajúci. Za triezva si na teba len ťažko spomenie, pol dňa neodpovedá na tvoje správy, ale v podnapitom stave ti vypisuje jedna radosť? Tak ten je jasný. Jeho úmysly s tebou majú len veľmi ďaleko od tvojich predstáv partnerskej romantiky.

Bývalý sleduje tvoje príspevky
zdroj: Unsplash/Eddy Billard

Ozýva sa iba vtedy, keď má náladu

Aj ďalší signál súvisí s komunikáciou. Z našich článkov už vieš, že práve tá je jedným z hlavných pilierov každého zdravého vzťahu. Preto začni vnímať, že ak sa už aj zázrakom dostanete k zmysluplnej konverzácii, muž sa zrazu odmlčí a ozve sa opäť o niekoľko dní. A vôbec si neláme hlavu nad tým, ako sa cítiš a či ťa to netrápi.

Častokrát si nedá ani tú námahu, aby ti napísal obyčajné „ahoj“ a pokračuje v rozhovore, akoby sa nič nestalo. A, samozrejme, očakáva to, že ty sa mu ozveš okamžite, keď si zmyslí. Ak by mu na tebe skutočne záležalo, určite by ťa nevystavil zraňujúcemu ignorovaniu a keď už, aspoň by sa ospravedlnil a snažil sa svoje odmlčanie vysvetliť.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating