instagram.com/thisisslovakia

Ak miluješ Slovensko, tento rok si mala skvelú príležitosť spoznať ho o čosi viac. Leto je totiž známe ako turisticky najrušnejšie obdobie. No aby tvoj výlet bol ideálny, práve teraz začína ten čas, ktorý by si mala využiť. Pretože september a začiatok jesene majú oproti letu hneď niekoľko výhod!

1. Ideálne počasie

Skorá jeseň a „babie“ leto je pre mnohých ľudí čas, kedy je vonku ideálne počasie. Ani príliš zima, ani príliš teplo. Slnko svieti, no nepáli a ešte sa nezačalo to daždivé sychravé počasie. Preto je skvelé využiť toho a vybrať sa na výlet, ktorý ti nepokazí to, že sa pri objavovaní nových miest príliš potíš. Okrem toho ti krásne výhľady nebude kaziť ani ostré slnko.

2. Všade je menej ľudí

Ľudia už chodia naplno do práce, a čo je hlavné, desaťtisíce detí do škôl. Prázdniny sa skončili, čo pre ne znamená aj obmedzenie výletov a dospelým sa po pracovnom týždni nie vždy chce niečo podnikať. Každý september začína pomaly a pekne klesať návštevnosť tých najrušnejších miest. A to je ideálna situácia pre teba! Menej ľudí a žiadne rady = lepší zážitok. Navyše, v tejto pandemickej dobe je to oveľa lepšia voľba ako ísť v júli na Rysy, že?

3. Zvláštne pokojná atmosféra

Rovnaké miesto môže mať vďaka inému ročnému obdobiu úplne inú atmosféru. Prichádzajúca jeseň akoby všetko spomalila a príroda dýcha zvláštnym pokojom. Nie len ona. Aj inak rušné mestá sa zahalia do akejsi tajomnej atmosféry. Nikto sa nikam neponáhľa, všade je kľud, príjemné počasie a ticho. Mnoho miest sa tak práve teraz začína obliekať do romantického kabáta.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieCestovanie