Ak chceš toto leto vyskúšať aj niečo iné, než len klasickú turistiku, prípadne návštevu obľúbených pamiatok, Slovensko nám toho ponúka naozaj dosť veľa. Ak máš rada adrenalín a chcela by si zažiť menšie dobrodružstvo, pripravili sme si pre teba zopár tipov, ktoré by si počas potulkami našou krásnou krajinou rozhodne nemala vynechať.

Ferraty

Ide o formu horskej turistiky, ktorá je vhodná pre všetkých, čo radi skúšajú nové veci a majú radi adrenalín. Ferraty sa nachádzajú v ťažšie dostupnom teréne, preto budeš potrebovať istiace prvky ako laná či rebríky, aby si sa dostala do cieľa.

Na Slovensku nájdeš ferraty na viacerých miestach. Medzi najznámejšie patrí Skalka neďaleko Kremnice, ale rovnako navštevované sú aj ferraty na Martinských holiach či ferrata Kyseľ. Medzi ferraty sú neoficiálne zaradené aj niektoré turistické trasy v Slovenskom raji, Jánošíkových dierach či v Tatrách.

ZipLine

Čo by si povedala na to, že by si sa spustila niekoľko metrov nad zemou po lanovej dráhe umiestnenej v korunách stromov? Môžeš kričať na plné hrdlo a užívať si vietor vo vlasoch. Takýchto lanových parkov alebo zipline parkov nájdeš na Slovensku viacero, najznámejšie sú Zipline Kubínska, Zipline Ružomberok alebo Tarzania, ktorú nájdeš vo viacerých miestach, napríklad Jasná, Hrabovo, Trenčín, Skalica, Tále, Devínska Ves či Kubínska hoľa.

Rafting a splavovanie

Ak máš rada vodu, ideálny bude pre teba a tvoju partiu rafting alebo splavovanie. Ten si môžeš vyskúšať napríklad v Liptovskom Mikuláši, Ružomberku, Červenom Kláštore, Pribyline či v Brusne. Neboj sa, dostaneš aj vestu či prilbu a vyškolený personál vás zaučí, aby ste vedeli, čo a ako robiť.

Kyvadlový zoskok

Ak sa ocitneš v našom hlavnom meste, môžeš vyskúšať aj kyvadlový zoskok z mosta Lafranconi. Môžeš si preletieť ponad hladinu Dunaja a otestovať svoju odvahu. Ak túžiš zase po bungee jumpingu, ten sa na Slovensku momentálne nenachádza, len v susedných Čechách. Toto je aspoň príjemná náhrada.

Únikové hry

Ak by nebolo najlepšie počasie, môžeš to spolu s kamošmi využiť na návštevu escape rooms (paniq rooms). Ide o únikové hry, ktoré sú určené pre skupiny ľudí a vašou úlohou bude na základe indícií vyriešiť úlohy a nájsť kľúč z miestnosti, v ktorej ste zatvorení. Niektoré bývajú naozaj strašidelné, no môžeš sa aj poriadne zabaviť.

Escape rooms nájdeš vo viacerých mestách, napríklad v Bratislave, Nitre, Košiciach, Prešove, Trenčíne, Žiline či v Poprade. Väčšina miest má na výber viacero izieb, pričom každá má svoj vlastný príbeh. Už si stačí len vybrať.

View this post on Instagram

🥳 Milí roomkáči, je to tu! 🥳 V piatok 29.5.2020 OTVÁRAME úplne novú escape room na motív Harryho Pottera, ZÁHADY ROKFORTU.⚡️🎓 Čaká vás nové dobrodružstvo v čarodejníckom svete. Ak ste aspoň raz snívali o tom, aké by to bolo ocitnúť sa v ňom, opäť je na to skvelá príležitosť.😍 A aby toho nebolo málo, pre prvých 💯 hráčov máme pripravený darček.🎁 Rezervujte si hru na čísle 📞 +421 948 378 395 alebo cez 📧[email protected] a odhaľte tajomstvá v poradí už 12. únikovej izby z dielne TheRooms.eu.🕵️‍♀️ #therooms #escaperoom #unikovaizba #unikovahra #zabava #team #teambuilding #teamwork #harrypotter #zahadyrokfortu #rokfort #slovensko #slovakia #kosice #friday #opening

A post shared by 🗝 Úniková izba – Escape Room 🔦 (@therooms.eu) on

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.