instagram.com/nature_slovakia, _dom.n.ka_

Ak si plánuješ dovolenku na Slovensku, máme pre teba skvelý tip. Liptov je ideálnym miestom, kde si každý príde na svoje. Ak máš rada turistiku, nájdeš tu množstvo krásnych miest na prechádzku, no ak si chceš skôr oddýchnuť, môžeš sa okúpať v Liptovskej Mare alebo v aquaparku. 

Liptov je ideálnym miestom pre zaľúbencov, ale taktiež aj rodiny s deťmi, pretože program si môžeš pripraviť podľa vlastných predstáv a nikto nebude sklamaný. Vybrali sme najlepšie miesta, ktoré by si počas návštevy Liptova rozhodne nemala vynechať.

ZOO kontakt

Zoologické záhrady máme radi všetci bez ohľadu na vek. No čo by si povedala na miesto, kde môžeš zvieratká okrem pozerania aj pohladkať? Všetko, samozrejme, prebieha za dozoru skúseného personálu. Za ten zážitok to ale rozhodne stojí.

View this post on Instagram

☀️ . . . #zookontakt #zoo #slovakia

A post shared by ZOOKONTAKT (@zookontakt) on

Tatralandia

Ak obľubuješ kúpanie, určite by si mala navštíviť najväčší aquapark na Slovensku – Tatralandiu. Na svoje si prídeš predovšetkým vtedy, ak obľubuješ tobogany a v bazénoch sa vieš poriadne vyšantiť.

Litovská Mara

Ak neobľubuješ aquaparky, ale vodu máš rada, môžeš sa okúpať v Liptovskej Mare. Okrem toho si môžeš zapožičať aj skúter alebo vodný bicykel.

Lúčanský vodopád

Netypický vodopád, ktorý každoročne priláka tisícky turistov. Dôvod je ten, že za ním nemusíš ísť ďaleko, nachádza sa priamo v dedine Lúčky. Pribaľ si so sebou aj plavky, pretože sa môžeš rovno aj okúpať v jazierku. Mysli ale na to, že nejde o žiadne kúpalisko, ale o národnú prírodnú pamiatku.

Kvačianska dolina a Oblazy

Ak si skôr na turistiku, v Kvačianskej doline si prídeš na svoje. Môžeš si vybrať aj menej náročnú trasu, ktorú bez problémov zvládajú aj deti. Obľúbeným miestom sú aj horské mlyny Oblazy, kde sa spájajú tri rôzne potoky.

Prosiecka dolina

Pri turistike ešte ostaneme, pretože za návštevu rozhodne stojí aj susedná Prosiecka dolina. Nájdeš tu rozmanitú prírodu, no priprav sa tiež aj na rebríky či stupačky ponad horský potok.

Liptovský Ján a Svätojánska rozhľadňa

V dedinke Liptovský Ján nájdeš naozaj všeličo. Ak rada navštevuješ kostoly či kaštiele, nájdeš ich tu hneď niekoľko. Návštevníkov tiež priláka výstavný areál miniatúr, v ktorom nájdeš 20 zmenšených modelov slovenských kultúrnych pamiatok. Nad obcou sa vypína Svätojánska rozhľadňa, odkiaľ sa ti naskytne nádherný výhľad na celú dedinu.

Demänovská jaskyňa slobody a Demänovská ľadová jaskyňa

Ak by si sa chcela trochu schladiť, blízko vedľa seba nájdeš dve jaskyne. Jednou je Demänovská jaskyňa slobody a druhou Demänovská ľadová jaskyňa. Je ťažké vybrať si len jednu z nich, preto odporúčame navštíviť rovno obidve.

Vlkolínec

Vlkolínec je dnes už miestnou časťou Ružomberka a aj po rokoch si zachoval svoju pôvodnú architektúru bez akýchkoľvek zásahov modernej doby. Aj to je jeden z dôvodov, prečo je zaradený do svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieCestovanie