Instagram/hanabureckova, Instagram/kulkarni_apoorva

Leto sa nám tento rok skončilo trochu skôr, ako sme čakali a plánovali. Ešte stále máme pred sebou posledné dni prázdnin, preto si ich nenechaj pokaziť ani nepriaznivým počasím. Nájdi si program, ktorý môžeš robiť aj napriek tomu, že vonku nie je 30 stupňov a nesvieti slnko.

Máme pre teba zopár tipov, ktoré nikdy nesklamú a naozaj si ich môžeš užiť aj v prípade, že vonku prší a je trochu chladnejšie.

Escape room

Únikové izby sú stále veľmi obľúbené a môžete ich vyskúšať vo dvojici alebo rovno s partiou kamošov. Čím viac ľudí sa pri takejto hre stretne, tým väčšia zábava z toho môže vzniknúť. A aj vstupné sa tak rozráta medzi viac ľudí, takže zároveň aj ušetríš. Ak sa bojíš alebo trpíš klaustrofóbiou, v tom prípade ti to až tak neodporúčame.

Galérie a múzeá

Tento druh umenia a spoznávania síce nie je pre každého, no ak sa nebrániš novým poznatkom, určite sa oplatí navštíviť nejakú galériu alebo múzeum. Nejaké sa zaiste nachádzajú aj v tvojom meste, no doteraz si ich vždy obchádzala. Je načase to zmeniť.

Hrady a zámky

V nepriaznivom počasí môžeš navštíviť aj hrady a zámky. Samozrejme, ak nejde o zrúcaniny a si chránená pod strechou budovy. Na Slovensku máme množstvo krásnych zámkov, ktoré stoja za návštevu.

V jaskyni dáždnik nepotrebuješ

Niektorí ľudia sa počas dažďa vyberú aj do jaskyne, pretože tam dáždnik určite nepotrebuješ. Nezabúdaj však na to, že k jaskyni tiež vedia nejaká cesta, preto si pribaľ pršiplášť. Nezabudni na vhodnú a pevnú obuv, pretože sa môže trochu viac šmýkať. Každá jedna slovenská jaskyňa stojí za pozretie, takže je len na tebe, ktorú si vyberieš.

Návšteva kina alebo divadla

Počas pandémie, keď bolo všetko zatvorené, sme si nemohli vychutnať ani návštevu divadla alebo kina, preto to môžeš teraz napraviť. Je fajn sa trochu kultúrne vyžiť a stačí si vybrať, čo je tvojmu srdce bližšie. Chceš si užiť pukance a napínavý film alebo sa radšej pekne obliecť a vychutnať si skvelé výkony hercov?

Nájdi dobrú reštauráciu

Ak sa ti nechce variť, teraz máš čas navštíviť reštauráciu, o ktorej si už dlho počúvala a každý ju chválil. Nemáš sa kam ponáhľať, tak si môžeš nerušene vychutnať chutné jedlo. Ak máš frajera, berte to ako príležitosť urobiť si pekné rande.

Kúpalisko alebo wellness

Nájdi si kúpalisko s vnútornými bazénmi, prípadne vonkajšími vyhrievanými. Plusom je wellness. Uvidíš, že ti dobre padne užiť si takýto deň vo vode, pričom sa nebudeš musieť obávať toho, že ťa spáli slnko a ostanú ti neopálené pásiky od plaviek.

Jump aréna

Ak sa chceš trochu vyblázniť, určite ti odporúčame navštíviť jump arénu, v ktorej nájdeš rôzne trampolíny či iné atrakcie. Možno si si aj ty niekedy predstavovala, aké by to bolo skočiť do mäkkých penových kociek. Teraz to môžeš vyskúšať.

S pršiplášťom na prechádzku

Nikdy sme netvrdili, že keď vonku prší, nemôžeš ísť na prechádzku. Stačí sa dobre a teplo obliecť a vziať si hlavne nepremokavé veci a pršiplášť. Nepodceň pevnú obuv, aby sa ti nešmýkalo. V daždivom počasí máš aspoň väčšiu istotu, že si prechádzku vychutnáš bez veľkých davov turistov.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieCestovanie