Vzťah so starším mužom: Tieto 4 výhody ti prinesie len on

Osud ti prinesie do života rôzne typy ľudí, až napokon príde tvoja najväčšia láska, ktorá ti ukáže čaro už len tým, že je. Vzťah so starším mužom môže u niektorých vzbudzovať pohoršenie, no má to kopec výhod. Teraz nehovoríme o veľkom vekovom rozdiele, po ktorom sa budeš cítiť ako zlatokopka, pretože tvoj muž má 80. Ale o vyzretom chlapovi v najlepších rokoch.

Vekový rozdiel je našťastie v dnešnej dobe dosť tabu a čoraz viac sa stretávame s párikmi, ktoré sú tvorené práve takými ľuďmi. Ak je v tvojom okolí chlap, ktorý ťa priťahuje, ale bojíš sa tých rokov „navyše“, tak zahoď zábrany. Prinášame ti výhody, ktoré získaš len vo vzťahu s vyzretým a starším mužom.

Ako vyzerá vzťah so starším chlapom?

Emocionálna vyspelosť

Nie nadarmo sa hovorí, že muži dospievajú o dosť neskôr ako ženy. Táto „povedačka“ je až príliš často pravdivá a určite si sa s tým stretla aj ty. Pravdepodobne sú tvoji rovesníci ešte len chlapčekovia, ktorí nevedia, čo od života chcú. A pokiaľ ty patríš medzi vyspelé ženy, ktoré by sa chceli usadiť alebo minimálne si chcú vytvoriť zázemie, tak vieš, kadiaľ sa tvoja cesta musí ubrať.

Vzťah so starším mužom: Tieto 4 výhody ti prinesie len on
zdroj: Unsplash/outsidethccn dsgn

Starší chlap už má za sebou všelijaké úlety a diskotéky, po ktorých ešte 3 dni spí, pretože sa tak opil. Takýto muž vyhľadáva skôr pozornosť ženy, s ktorou zájde na víno do pekného podniku alebo na dobré jedlo do reštaurácie. Nehovoriac o tom, že vaše debaty zaručene nebudú o počasí. Bude to rozhovor na úrovni, po ktorom si povieš: „Vau, už dlho som sa s nikým takto necítila.“

Naučí ťa nové veci

Aj keď nerady počúvame názory druhých a potrebujeme sa učiť na vlastných chybách, tak je skvelé mať po svojom boku partnera, ktorý si už niečo prežil.

Starší muž má zo života prax, ktorú ti môže pomôcť aplikovať, aby si zbytočne nerobila problémy, ktoré budeš neskôr ľutovať. Nie, nie je to výchova, ako to môže vyzerať, ale povedz si na druhej strane, čo ťa dokáže naučiť tvoj rovesník alebo mladší chlap? Asi nič nové.

Vytúžené zázemie

Pokiaľ pokukuješ po staršom chlapovi, tak sa môžeš spoľahnúť aj na vytúžené zázemie, ktoré veľa žien nedosiahne ani po rokoch randenia. Určite je tvoj drahý už zabezpečený a má miesto, do ktorého ťa prichýli a môžete spolu tvoriť domov. No a tým pádom, keď budete pripravení, aj rodinu.

Neber to tak, že si zlatokopka alebo že ho využívaš preto, lebo on už niečo má. Ak by si sa tak cítila, tak sa skúste dohodnúť na spoločnom platení účtov alebo skús iným štýlom prispievať do domácnosti. Ale jednoducho nikto nemôže čakať od mladej ženy, že si dokáže sama kúpiť byt alebo dom.

Vzťah so starším mužom: Tieto 4 výhody ti prinesie len on
zdroj: Unsplash/Jonathan Borba

Menšia šanca na podvod

Niektorí chlapi nedospejú nikdy a už vôbec sa nebudú chcieť usadiť a mať vzťah. V takýchto prípadoch je úplne jedno koľko majú rokov, pretože ich nedokáže zmeniť žiadna žena a nakoniec zostarnú sami.

No obvykle by si mala mať pri starších mužoch menšiu šancu na to, že ťa bude podvádzať kade-tade. On už z takých vecí vyrástol a chce len partnerku, ktorú bude ľúbiť a tvoriť s ňou zázemie, po ktorom túži.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating