emocionálna vyspelosť

Najvyšší bod, ktorý vo svojom živote môžeš dosiahnuť, je emocionálna vyspelosť. A keď sa k nemu dostaneš, tak ťa čakajú už len tie lepšie momenty. Pretože si ho dokážeš konečne sama korigovať tým smerom, ktorým chceš, aby sa uberal. Teda najmä, čo sa vzťahov týka.

Niekedy sa veľmi rýchlo snažíme dospieť. Ako deti sme sa tešili na to, keď budeme mať 18, lebo budeme dospelí. Avšak dospelosť a vyspelosť sa neodhaduje na základe veku, ale tvojho správania. Pokiaľ teda stále nevieš, či si vlastne emocionálne vyspelá, tak ti s tým pomôžeme.

emocionálna vyspelosť
zdroj: Unsplash/Noah Clark

Znaky emocionálnej vyspelosti

1.Tvoje chyby sú už iba na tvojich ramenách. Už viac nehádžeš vinu na kadekoho naokolo, ale priznáš si, keď zlyháš alebo urobíš zlé rozhodnutie. Stojíš si za ním a čelíš problémom, ktoré z toho vznikli.

2. Už vidíš aj iné farby ako je čierna a biela. Doteraz si si myslela, že je len dobro, alebo zlo. Ale konečne sa ti tvoje spektrum rozšírilo a vieš, že sa všetko deje pre niečo. Ani náhody nie sú tak úplne nechtiac.

3. Priznávaš, že nie si pupok sveta a nepoznáš odpovede na všetky otázky. Nie si taký svetobežník a svetoznalec, že by si sa mohla ku všetkému pravdivo vyjadrovať, a preto si dávaš pozor, kde čo povieš. Aby si zbytočne nešírila lži.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Viac z kategórieLife