Znaky dospelosti

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Dospelosť nie je len o práci, peniazoch, deťoch a platení účtov. V prvom rade je aj o emočnej stabilite, ktorú potrebujeme na zvládnutie dospelého života. Tieto 4 znaky dospelosti sú priamym dôkazom toho, že už nie si to malé dievčatko ako kedysi, ale emočne vyspelá žena, ktorá je pripravená žiť tento život. 

Rozumieš, keď ti niekto povie „nie“ a nenútiš ho byť s tebou

A to sa netýka len milostného, ale aj akéhokoľvek iného vzťahu. Pochopíš, keď ti povie „nie“ kolega v práci, kamarátka, rodičia alebo partner. Pretože vieš pochopiť, že majú svoje hranice, cez ktoré neprekročia.

Pochopíš to aj vtedy, keď ti niekto, do koho si zaľúbená, takisto povie „nie, už nechcem byť s tebou, prepáč“. A prijmeš to s rešpektom, pretože chceš mať po svojom boku človeka, ktorý s tebou chce reálne byť a nikoho k tomu nebudeš nasilu nútiť. To však neznamená, že ti nemôže byť smutno. Robíš to aj kvôli sebe, pretože vieš, koľko energie by ťa stálo to dlhé trápenie sa. A takisto aj sama vieš povedať nie. 

To, ako sa cítiš, nezávisí od ostatných ľudí

Ty vieš, aká si, čo dokážeš, čoho si schopná a to ti stačí. Už nie si smutná a vystrašená, keď sa tvoj partner vráti domov z práce nahnevaný. Pretože už si nemyslíš, že to môže byť len a len kvôli tebe. Chápeš, že na hnev môže byť milión ďalších dôvodov a že len ty tým dôvodom nie si.

Takisto, keď dostaneš nejakú kritiku v práci. Určite môže byť aj konštruktívna, ale ty sa stále budeš cítiť dobre, pretože vieš, čoho si schopná a aká si dobrá v tom, čo robíš. Akurát zapracuješ nejaké zmeny, aby sa nabudúce už nič také nestalo. Ale nedokáže ťa to vyviesť z rovnováhy a neovplyvní to tvoje city ohľadom samej seba.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife