Sebavedomá žena nevyzerá na svoj vek

Vek je len číslo. Rovnako tak to, že dosiahnutím osemnástky ešte z teba nie je dospelá (a najmä vyspelá) žena. Celý život sa učíme, posúvame vpred, formujeme. A až keď o sebe vieš prehlásiť nasledujúcich 7 vecí, potom vieš, že sa z teba taká žena naozaj aj stala.

Vyspelá rozumom, nie vekom.

Už vieš, kam chceš smerovať

Nie ja hanba priznať si, že sa v živote hľadáš. Aj keď máš 30 rokov, nemusíš si byť na 100 % istá tým, čo chceš v živote robiť. No istú predstavu, smer, ktorým sa vydať a vedieť, čo robí tvoju dušu naozaj šťastnú, to už by si mala. Netušíš, do akého cieľa ťa zavedie, no nebojíš sa toho.

Nie si závislá na iných ľuďoch

Už nežiješ na mieste zvanom „mama hotel“, nepotrebuješ ockove peniaze na to, aby si si natankovala auto a ani frajera, aby ti mal kto kúpiť kabelku, ktorá sa ti páči. Postavila si sa na vlastné nohy, veríš si a na nikoho sa nespoliehaš. Aj keď je to občas ťažké.

Obklopuješ sa správnymi ľuďmi

Keď už sme pri iných ľuďoch, máš vo svojom okolí takých, ktorí ťa ťahajú hore. Nie sú to falošní kamaráti, ani ľudia, pri ktorých si nebola sama sebou. Ale priatelia, ktorých si si vedome vybrala, pretože majú rovnaké hodnoty, názory a aj záujmy.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife