emocionálna vyspelosť

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

4. Uvedomuješ si, že svet nie je iba o tebe, ale o nás všetkých. A preto si dávaš záležať na vzťahoch a ľuďoch, a udržuješ si pri sebe iba takých, ktorí ti neničia život. Toxicitu si vymazala a svoje až bezhlavo vysoké sebavedomie si tiež posunula na normálnu hranicu.

5. Každý je len taký dobrý, ako to skutočne dokáže. A ty si si konečne priznala, že nemôžeš byť vo všetkom najlepšia a je úplne normálne, ak urobíš chyby. Nestrieľa sa za to, iba ťa to posúva vpred.

emocionálna vyspelosť
zdroj: Unsplash/Seth Doyle

6. Rodičovstvo je veľmi náročné a vychovávanie detí nie je pre každého, takže aj ty si už odpustila rodičom nejaké prehrešky, ktorých sa dopustili. Samozrejme, ak to boli závažné veci, nikdy sa nedá zabudnúť a to od teba ani nikto nechce.

7. Pochopila si, že skutky sú omnoho viac ako nejaké pekné, no prázdne slovíčka. Snažíš sa viac konať a nie len tak rozprávať do vzduchu. To ťa nikam nedostalo.

8. Si spokojná so svojím výzorom a už sa nesnažíš vyzerať ako iné ženy. Každá z nás je krásna práve taká, aká je. A vďaka tomu smelo a sebavedomo kráčaš po ulici, a nosíš aj také oblečenie, ktoré by si predtým určite nemala.

9. Nebojíš sa strachu a úzkosti, ktoré ťa sem-tam chytajú, pretože je to úplne normálne a zažívajú to úplne všetci. Najmä, keď už máš v živote nejakú zodpovednosť, či už iba za seba, alebo aj za celú vašu rodinku.

10. Vzťahy už nie sú len také bezhlavé úlety. Všetko si dobre premyslíš a čo je najdôležitejšie, tak si to dokonale užívaš. Od prvých chvíľ s partnerom, motýlikov v bruchu, až po prvú strávenú noc. Vieš, že táto unikátnosť príde iba raz, a preto si to nenechávaš len tak uniknúť medzi prstami.

Viac z kategórieLife