Počasie si s nami robí čo chce a ak ti prekazilo plány ísť do prírody alebo na kúpalisko, nemusíš zúfať. Nenuď sa doma a namiesto toho si nájdi zážitky, ktoré môžeš robiť aj napriek dažďu, pretože budeš v suchu a bezpečí pod strechou v nejakej budove.

Máš pocit, že v našom hlavnom meste sa nenachádza nič, kde by si sa mohla zabaviť? Si na veľkom omyle, pretože tu nájdeš množstvo zážitkov, kam môžeš ísť aj so svojimi kamošmi a zažijete poriadnu dávku zábavy. Niektoré z týchto tipov nájdeš určite aj vo svojom meste, takže stačí si nájsť to, čo ťa osloví najviac.

Escape Room

Predstav si, že si zatvorená v miestnosti a musíš hľadať rôzne indície, ktoré ti pomôžu k tomu, aby si našla kód na odomknutie. Čím viac ľudí, tak väčšia sranda a šanca, že sa dostanete von. Existuje niekoľko druhov rôznych izieb, od strašidelných až po také, kde budeš musieť poriadne premýšľať.

View this post on Instagram

Živý quest alebo escape room? _________________________ Všetky questy, natoľko populárne v dnešnom zábavnom priemysle, môžeme rozdeliť na dva druhy. Termín escape room, alebo živý quest- rozdiely nie je také výrazné, ale všetci Vám dajú chrobáka do hlavy a vy sa zamýšľate nad rozdielmi. “Escape room“- jedna až tri miestnosti, kde, ak sa ocitnete, budete musieť riešiť jednu jedinú úlohu. Treba sa Vám dostať von. Fanúšikovia počítačovej hry Crimson Room si hneď spomenú, že je treba hľadať nápovedy, dôkazy, získavať časti hádaniek, aby sa s ich pomocou dostali von zo zavretej miestnosti. Priestory týchto escape rooms neničí ľudskú predstavivosť a tak máte dostatok času na to, aby ste sa za hodinu dostali von. Zvyčajne sú “rooms“ plné logických vyhľadávacích hádanok , niekedy nie veľmi spätými so samotným dejom, ale kreatívne nápady a interiér Vás prinútia im tento nesúlad odpustiť. Živý quest- nie veľmi iné náboženstvo. Tu prevláda hádanka, doprovod, dej. Môže byť, že sa nebudete musieť dostať von z izby, ale nájsť nejaký predmet, naplniť kufor peniazmi, prežiť za hodinu dej a vcítiť sa do kože hrdinu akéhokoľvek filmu. Interiér nie je taký jednoduchý, ale premyslený a spätý s jedinou dejovou líniou. Zvyčajne spoločnosti, ktoré ponúkajú návštevníkom questy, ich nerozdeľujú do kategórií, ale názov a opis často hovorí sám za seba, predpovedajúc, že budete súčasťou tématickej rozprávky alebo jednoducho utiecť, hľadajúc v ďalekej skrýši kľúč od vchodových dverí.

A post shared by QUESTUM – new escape room (@questum_escaperoom) on

Motokáry Kart One

Ak si súťaživá, nie je nič lepšie ako motokáry. Niekedy budú stačiť stotiny sekúnd, aby si prekonala ostatných pretekárov. Niektoré motokárové dráhy sú vonkajšie, ale nájdeš veľa dráh, ktoré sú kryté v hale.

Laser Game

Zabudni na paintball, z ktorého budeš mať modriny po celom tele. Laser Tag alebo Laser Game funguje na podobnom princípe, ale nič ťa neudrie, uvidíš maximálne laser, ktorým ťa niekto zasiahne, ak nebudeš dostatočne rýchla.

Jump Aréna

Predstav si miesto, kde nájdeš plno trampolín, na ktorých sa môžeš poriadne vyblázniť. Taktiež tam máš miesta s penovými výplňami, do ktorých môžeš skákať a nič sa ti nestane, nijak sa neudrieš. To stojí za návštevu, nie?

Team Up

Zvykla si sledovať Pevnosť Boyard? Teraz si môžeš niečo podobné vyskúšať na vlastnej koži. Bude pre teba pripravených niekoľko prekážok, ktoré budeš musieť zdolať, aby si sa dostala tam, kam chceš. Vezmi aj kamošov, aby ste vytvorili tím a spolu sa zabavili a zároveň si zasúťažili.

Virtuálna realita

Vo virtuálnej realite môžeš takmer všetko. Je pre teba pripravených niekoľko simulácií, môžeš strieľať napríklad zombíkov, užiť si jazdu na húsenkovej dráhe a podobne. Skvelý zážitok zaručený!

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.