Dovolenka v harmónii

Dnešný svet je tak extrémne uponáhľaný, že si veľakrát ani nestihneme oddýchnuť. Dni, týždne a mesiace letia, ako keby hrali nejakú skrytú súťaž. Jediné, čo to dokáže zastaviť je poriadna dovolenka, pri ktorej sa doslova odizoluješ od stresov. Na týchto 5 miestach nájdeš harmóniu a pokoj, ktoré ti doplnia hladinu energie a môžeš opäť začať žiť naplno.

Na svete je toľko úžasných destinácií, na ktorých dokážeš vypnúť a zresetovať hlavu, telo, ale aj dušu. Taká dovolenka by mala byť pomaly povinnou aspoň raz ročne, aby sme dokázali zregenerovať to všetko zlé, čo sa vôkol nás stále pohybuje. Ak cítiš, že je toho na teba priveľa, tak by si mala uvažovať nad týmito krajinami, ktoré sa postarajú o tvoje pokojné chvíle.

Dovolenka plná harmónie a oddychu

Tanzánia

Prírodná rezervácia Selous v Tanzánii je unikátna práve v tom, aká fauna sa tam nachádza. Jej rôznorodosť dokáže uchvátiť nejedného dobrodruha. Táto časť afrického kontinentu je neobmedzujúca pre zvieratá, ktoré tam majú prirodzenú voľnosť.

Keďže sa tam nenachádza veľa ľudí, tak by mohla táto krajina označovať ako najpokojnejšia a zároveň najtichšia. Naberieš tam určite kopec novej energie.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Waziri Dello (@waziridello_)

Brazília

Chapada Diamantina je Národný park v Brazílii, ktorý ti ponúkne nielen neskonale krásne scenérie, ale aj nedotknutú prírodu spojenú s pokojom. Toto všetko vyžaruje z oblasti, ktorá v sebe rôzne druhy lesov a zvierat, ktoré voľne žijú.

Nachádzajú sa tam aj krásne vodopády a obrovské kaňony, po ktorých aj tvoje srdce podskočí. Nehovoriac o tom, že tam nájdeš až jaskyne, v ktorých sa zachovali pôvodné maľby od obyvateľov.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieCestovanie