Túžiš cestovať po svete, no nechceš míňať? Nezúfaj, aj za málo peňazí môžeš mať veľa muziky. Prinášam ti zopár tipov na lacné výlety po celom svete.

Južná Afrika

Najväčšie mesto Juhoafrickej republiky Kapské mesto má asi tie najkrajšie kúty na turistiku v horách. Tie, ktoré milujete adrenalín určite poteší Three Peaks Challenge – trip, ktorý začína pohorím Lion´s head, Stolovou horou a pohorím Devil´s Peak. To všetko samozrejme prejdeš za jeden deň. Na tento výlet si nezabudni pribaliť dobré jedlo, ktorého je v Afrike neúrekom. Skúsiť môžeš napríklad pomaranče alebo kurací sendvič BBQ alebo ovocie z obchodu Woolworths. Ďalšou výzvou môže byť pre teba napríklad pohorie s názvom Dvanásť apoštolov rozprestierajúcich sa v Camps Bay. Miestni obyvatelia a turisti sa tešia na zjazdovku, počas ktorej môžu pozorovať okúzľujúci východ slnka z pamätníka v Rhodose na Stolovej hore. Počas noci tvojmu oku ulahodí svietiaci mesiac nad Lion´s head.

zdroj: pexels.com

Thajsko

Kurz thajskej meny baht klesá. 31 thajských bahtov je jeden dolár. Čo to pre teba znamená? Že sa môžeš navečerať v luxusnej reštaurácii naozaj veľmi lacno. Dávaj si však pozor na miestnych predajcov, ktorí potraviny predávajú oveľa drahšie. Z pár drobných sa môžeš navečerať alebo si kúpiť skvelý dezert a ovocie. Dávaj si však pozor na na rôznych predajcov, ktorým ide iba o to, aby ťa čo najviac ošklbali.

zdroj: pexels.com

Vietnam

Ak sa rozhodneš cestovať do Hanoja, rozhodne si nenechaj ujsť obchody, v ktorých zoženieš potreby na šitie. Kúpiš ich minimálne o polovicu lacnejšie ako u nás, takže to stojí za to. Za pár drobných tak z dovolenky odídeš s novým šatníkom, čo je úžasné.

zdroj: pexels.com

Peru

Hlavné mesto tohto štátu Lima ponúka asi najkrajší výhľad na pobrežie El Parque del Amor. Pre nákupné maniačky určite odporúčam Larcomar shopping center – dvojposchodový obchodný dom postavený na útese, vďaka ktorému si môžeš užiť jedinečný výhľad, nakupovanie alebo večeru. Pre športových nadšencov sa tiež niečo nájde. Môžeš si zabehať na päť kilometrovej bežeckej dráhe, zahrať tenis na kurtoch alebo vyskúšať surfovanie. Ak si radšej dovolenku užívaš pri skvelom jedle, rozhodne musíš ochutnať miestne jedlo ceviche.

zdroj: pexels.com

Uruguay

Ak chceš v Južnej Amerike navštíviť viac krajších miest, dostaň sa do krajiny Uruguay. Krásne mesto na západe Colonia del Sacramento ťa doslova prenesie v čase. Toto historické mesto totiž turistom ponúka pamiatky zo 17., 18. a 19. storočia. Colonia ti ponúka romanticky ladené prechádzky po historickom meste, ktoré je plné farebných domov a reštaurácií. Počas teplých letných večerov si môžeš zatancovať na uruguajských domácich parties, kde si samozrejme pochutnáš aj na ich tradičnom jedle. A to všetko len za desať dolárov.

 

India

Krajina, ktorá je pre mnohých zaujímavá najmä kvôli svojej tradičnej kultúre a jedinečným historickým budovám, ktoré nemajú nikde inde na svete. Jeden zo Siedmich divov sveta Tádž Mahal si môžeš prezrieť tiež za celkom prijateľnú cenu. Akousi povinnou aktivitou v Indii je celodenný výlet do Elefantastic a iných atrakcií, ktorých cena je tu dosť nízka. Zároveň si užiješ obrovské množstvo zábavy.

zdroj: pexels.com

Mexiko

Hlavné mesto Mexika je plné múzeí a úžasných umeleckých centier, ktoré sú zhromaždené na jednom mieste. Palacio de Bellas Artes obsahuje nástenné maľby všemožných mexických umelcov a Palacio Nacional zas nástenné obrazy slávneho maliara Diega Riveru. Trošku ďalej sa nachádza aj Múzeum Fridy Kahlo a tiež Museo Nacional de Antropología. Možno novým zážitkom môže byť pre teba múzeum pod vodou, ktoré sa tiež nachádza v Mexiku. Niektoré z nich ponúkajú aj bezplatný vstup – najmä v nedeľu. Čo viac si želať!

zdroj: pexels.com

Portugalsko

Rôzne letecké spoločnosti ponúkajú svojim klientom program nazvaný „stopover“ktorý umožňuje cestujúcim zostať na jednom mieste až tri noci, namiesto toho, aby ich strávili v lietadle. Vďaka nemu tiež máš  možnosť získať výlety do dvoch krajín za cenu jedného, kde cestuješ za nízku cenu, zadarmo sa naobeduješ v reštaurácii či získaš sprievodcu, s ktorým absolvuješ prehliadku múzeí a pozoruješ delfíny.

zdroj: pexels.com

Kuba

Pokiaľ si na výlete na Kube, musíš tancovať s takou vášňou, ako to robia samotní Kubánci. Ak neovládaš tance akým je napríklad salsa, navštív kurzy tanca v La Casa del Son. Kuba je krajinou hudby a zábavy, čo dokazujú aj nikdy nekončiace koncerty. Cena takýchto hudobných podujatí je prijateľná a celkom lacné sú aj drinky alebo obedy v reštauráciách.

zdroj: unsplash.com

Guatemala

Guatemala sa môže pýšiť sopkou Pacaya v Antigue, kde sa môžeš dostať za celkom nízku cenu. Ak uprednostňuješ radšej nejaký vodný raj, môžeš sa vydať k jazeru Petén Itzá v blízkosti ostrova Flores. Možno budú pre teba zaujímavejšie atrakcie, ktoré sú v blízkosti tohto jazera – ako napríklad rope swing či okružná plavba na plachetnici.

 

Tak, ktorý z týchto výletov by si rada absolvovala?

Zdroj: rd.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.