Aj keď už cestovanie dostalo aspoň do istej miery zelenú, tento rok by si predsa len mala zvážiť, či si neužiješ dovolenku na Slovensku. A máme pre teba dobré správy. Niektoré svetové pamiatky majú dokonca tu u nás svoju dvojičku.

Teraz je preto ideálny čas na to, aby si ich navštívila. A keď raz budeš v zahraničí, určite sa vyber aj na pôvodné miesta a porovnaj si, kde sa ti páči viac.

Socha Krista v dedine Klin a Socha Krista v Rio de Janeiro

Asi najznámejšou dvojičkou, o ktorej vie veľa ľudí, je Socha Krista, ktorá sa nachádza v dedinke Klin na Orave. Rio de Janeiro je predsa len trochu ďaleko, tak určite sa vyber aspoň sem. Okrem toho, Orava ponúka množstvo krásnych lokalít, ktoré sa oplatí vidieť.

View this post on Instagram

𝔻𝕖𝕣 𝕊𝕡𝕚𝕣𝕚𝕥𝕚𝕤𝕞𝕦𝕤✨🗝️ Der Spiritismus ist die neue Wissenschaft, die der Menschheit anhand unwiderlegbarer Beweise die Existenz und die Natur der Geistigen Welt und ihre Verbindungen mit der materiellen Welt offenbart. Er zeigt uns diese Welt nicht mehr als eine übernatürliche Gegebenheit, sondern im Gegenteil, als eine lebendige, unablässige und aktive Kraft der Natur, als Quelle einer Menge bis heute überstandener Phänomene, die deswegen in den Bereich des Fantastischen und der Wunder verbannt werden. Und obwohl Christus bei vielen Gelegenheiten auf diese Verbindungen hingewiesen hat, ist vieles von dem, was er gesprochen hat, unverständlich geblieben oder falsch interpretiert worden. Der Spiritismus ist hierfür der Schlüssel, mit dessen Hilfe alles einfach erklärbar wird. Das Evangelium im Lichte des Spiritismus Allan Kardec Kap. I, 5 . . . . . #spiritismus #allankardec #spiritualität #spiritistische_lehre #gott #geistigewelt #christus #christusstatue #himmel #schlüssel #spirits #geistwesen #natur #monument #glaube #jesus #kreuz #wolken #spiritism #evangeliumimlichtdesspiritismus #evangelium #christtheredeemer

A post shared by Kleiner Lichtstrahl ✨🌻 (@kleiner_lichtstrahl) on

Liptovská Teplička a Hobbiton na Novom Zélande

Ak máš rada film Hobbit, určite sa ti bude páčiť na Novom Zélande, kde je vytvorená ich dedinka s miniatúrnymi domčekmi. Verná kópia sa ale nachádza aj v Liptovskej Tepličke. Nejde pritom o domy, ale o pivnice, ktoré kedysi slúžili na úschovu potravín. Niektoré z nich sa vynovili a môžeš sa ísť pozrieť aj dovnútra.

Lom Beňatina a Plitvické jazerá v Chorvátsku

Kedysi kameňolom, dnes obľúbená atrakcia s tyrkysovo modrou vodou. Lom Beňatina sa nachádza na krajnom východe neďaleko ukrajinských hraníc, takže ak máš namierené na východné Slovensko, určite toto miesto nevynechaj. Nápadne sa podobá na najznámejšie chorvátske jazerá Plitvice, ktoré sú známe napríklad tým, že sa tam natáčal film Poklad na striebornom jazere.

 

Santovka a Pamukkale v Turecku

Pamukkale v Turecku patria k najobľúbenejším lokalitám, ktoré ročne navštívia milióny turistov. Kaskádové jazierka sú lákadlom predovšetkým pre tých, ktorí túžia po dokonalej fotografii. V Santovke (okres Levice) nájdeš ich hodnovernú dvojičku. Ide o wellness s liečivou termálnou vodou, takže ak máš rada kúpanie, určite si prídeš na svoje.

View this post on Instagram

Travertíny sú späť 😍. #pamukkale #slovakia

A post shared by Santovka Wellness (@santovkawellness) on

Socha slobody v Pezinku a Socha slobody v New Yorku

Socha slobody patrí k najviac kopírovaným svetovým pamiatkam a nájdeš ju napríklad aj v Paríži. Vedela si ale o tom, že jej napodobenina sa nachádza aj na Slovensku? Nájdeš ju v Pezinku, takže si pokojne urob nejaký menší výletík.

 

Kalameny a horúce pramene na Islande

Ak sa niekedy chystáš alebo si už navštívila Island, určite nemôžeš vynechať horúce pramene, ktorých nájdeš v krajine naozaj veľa. Aj keď krajinu navštíviš v zime, okúpať sa môžeš, pretože teplota vody je stále dostatočne teplá. V dedinke Kalameny (okres Ružomberok) nájdeš prírodné jazierko vytvorené z umelého vrtu, v ktorom sa teplota vody drží na približne 33 stupňoch počas celého roka, takže na relax ideálne.

View this post on Instagram

🇮🇸 7: #bluelagoon , situated approximately 13km (8 mi) from the Keflavík International Airport and 39km (24 mi) from Reykjavík. . One of the convenient ways to reach there is to take the #reykjavikexcursions bus which stops at the Blue Lagoon either to or from the airport, then continues every half hour or so to Reykjavík. Visit for more details: https://www.re.is/ Words wouldn’t be enough to describe this amazing Geothermal wonder of the world! . Located in a sprawling, 800­ year ­old lava field in the heart of the Reykjanes Peninsula – a UNESCO Geopark, which doesn’t need an introduction! . . You could spend hours in the water which stays at 38 degrees throughout the year. . . . #iceland #guidetoiceland #icelandadvice #icelandadventure #icelandic #ig_iceland #wheniniceland #loveiceland #icelandnature #icelandscape #northernlightsiceland #auroraborealis #geyser . . . #travell #naturephoto #travelblogging #goldencircle #hotspringsiceland #itsabeauutifulworld #creatorsmagic #adventure #bluelagooniceland . . . #traveltip #worldtraveler #travelguides #traveltheworld #picoftheday📷 #traveleuropa

A post shared by Shall I? Shhh! (@its_a_beauutiful_world) on

Slanický ostrov a ostrov Bled v Slovinsku

Ak zavítaš na Oravu, určite nevynechaj návštevu Slanického ostrova. Ide o pozostatky obce Slanica a dostaneš sa sem krátkou plavbou po Oravskej priehrade. Na ostrove sa nachádza kostol, v ktorom nájdeš galériu ľudového umenia. Podobný malý ostrovček Bled sa nachádza aj v Slovinsku a je lákadlom pre turistov.

View this post on Instagram

Lake Bled, Slovenia.

A post shared by Cuma Cevik (@cumacevikphoto) on

Telgártska slučka a Trenino Del Bernina vo Švajčiarsku

Telgártska slučka je súčasťou železničnej trate Červená skala – Margecany, ktorá patrí k najkrajším na Slovensku, predovšetkým kvôli krásnemu výhľadu na krajinu. Nazýva sa tiež Chmarošský Viadukt a tvorí ho deväť oblúkov železobetónovej konštrukcie, pričom ide o lákadlo nielen pre turistov, ale predovšetkým pre fotografov. Podobne vyzerajúcu trať nájdeš aj vo Švajčiarsku.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.