Ak bývaš v našom hlavnom meste, určite oceníš tipy na výlet v okolí. Nie je to len o hrade Devín. V tejto lokalite sa nachádza množstvo zaujímavých miest, ktoré stoja za tvoju návštevu. Ktoré navštíviš ako prvé?

Vybrali sme pre teba 8 najlepších a najobľúbenejších.

Devínska Kobyla

Aj keď sme hovorili, že to nie je o Devíne, toto miesto sa oplatí navštíviť. Nemyslíme však na zrúcaninu hradu, ale na originálnu rozhľadňu. Ak bude priaznivé počasie a jasná obloha, môžeš z nej vidieť Rakúsko, Maďarsko a aj Česko.

Pajštún

Ak máš rada hrady a ten Devínsky si už videla, určite by si mala navštíviť aj hrad Pajštún. Môžeš sa tešiť na krásny výhľad na Malé Karpaty a taktiež na rakúske Alpy.

Biele skaly

Príjemná prechádzka ťa čaká v Bielych skalách, ktoré sa nachádzajú v Dúbravke. Po ceste natrafíš na zaujímavé ručne vyrezávané a maľované totemy. Ide tiež o obľúbené miesto na opekačku.

Jarovská bažantica

Kúsok od hraníc s Rakúskom nájdeš doslova čarovné miesto. Jarovská bažantica v sebe ukrýva krásny most, kde si môžeš urobiť originálnu fotku na svoj Instagram. Každopádne ťa čaká veľmi príjemná prechádzka.

Lanoland a bobová dráha

Ak máš rada aj trochu adrenalínu, na Kolibe nájdeš lanovú a bobovú dráhu. Svoj voľný čas môžeš využiť aj trochu aktívne a môžeme ti zaručiť, že sa dobre zabavíš.

Malá Baňa

Ak máš chuť na krátku a nenáročnú turistiku, nad Račou sa týči vrchol Malá Baňa. Odporúčame ti navštíviť toto miesto pri západe alebo východe slnka, kedy si môžeš urobiť krásnu fotku. Nájdeš tam navyše aj hojdačku, vďaka ktorej sa môžeš vrátiť do detských čias.

Jazero Kopáč

Prírodná rezervácia sa nachádza neďaleko rafinérie. Ostrov Kopáč je obľúbenou turistickou trasou a určite nevynechaj ani návštevu jazera. Počas krásnych slnečných dní bude hrať všetkými farbami. Pre tých odvážnejších je pripravený aj skokanský mostík, ktorý využiješ najmä v lete, aby si sa v jazere osviežila.

Abeland

V Lozorne nájdeš zaujímavú gazdovskú dedinku, kde môžeš napríklad nakŕmiť aj hospodárske zvieratká. Ocitneš sa tam doslova ako v inom svete.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.