Naše Slovensko je krásne. A uvedomíš si to najmä vo chvíli, keď máš pred očami dokonalý výhľad na krajinu. Okrem vrcholov hôr sa ti nádherný pohľad môže naskytnúť aj z vyhliadkových veží a rozhľadní.

My sme pre teba vybrali niekoľko tipov aj na menej známe miesta, z ktorých sa ti takýto pohľad rozhodne naskytne. Dychberúca krajina a romantické západy slnka. Ktorú vyhliadku navštíviš najbližšie?

Vyhliadková veža Tokaj

12 metrov vysoká veža v tvare suda sa nachádza vo vinohradníckej oblasti Tokaj, ktorý je prezývaný aj ako slovenské Toskánsko. Vyhliadkovú vežu nájdeš v obci Malá Tŕňa a uvidíš z nej nie len naše vinohrady, ale dovidíš až za slovensko – maďarské hranice. Z informačných tabulí sa dozvieš, na čo sa v diaľke pozeráš a aj mnoho zaujímavostí o okolitom regióne. Odporúčame sa tu vybrať pred západom slnka, viac romantickejšie miesto široko – ďaleko nenájdeš.

Čajka v oblakoch

Vyhliadková veža v Bojniciach patrí k tým najznámejším a najnavštevovanejším, no rozhodne stojí za to. Verejnosti bola sprístupnená v roku 2018 a je 30 metrov vysoká. Naskytne sa ti z nej úžasný pohľad na panorámu širokého okolia a vo výhľade nebude chýbať ani samotný Bojnický zámok. Je ľahko dostupná peši z Bojníc, ale zaparkuješ pod ňou aj priamo autom. Na konci prechádzky si môžeš dopriať aj trocha adrenalínu – spustiť sa dole tobogánom.

Rozhľadňa Terchovské srdce

Túto rozhľadňu môžeš vidieť už z príchodu do Terchovej v smere od Žiliny. Vedie k nej 1 km dlhá nenáročná turistická trasa, ktorá začína v centre Terchovej. Rozhľadňa Terchovské srdce je poslednou zo zastávok náučného chodníka, ktorý je zameraný na spoznávanie fauny a flóry Národného parku Malá Fatra. Je vysoká 30 metrov a hore sa nachádzajú 3 terasy, z ktorých je krásny výhľad na okolitú krajinu.

Vyhliadková veža Hradová

V mestskom lesoparku Hradová pri Košiciach nájdeš oceľovú rozhľadňu, ktorá bola postavená ešte v roku 1987. Je vysoká 21 metrov a z jej plošín môžeš vidieť nie len samotné mesto Košice, ale aj Košickú kotlinu a Hornádsku dolinu. Ak si chceš vychutnať metropolu východu aj inak ako v centre historického mesta, určite sa vyber na menší výlet práve tu.

Rozhľadňa na Bobovci

V pohorí Nocľahy pri Starej Bystrici nájdeš rozhľadňu, ktorá pripomína historickú hradnú vežičku. 16 metrov vysoká veža je na rozdiel od ostatných postavená okrem dreva aj z kameňa, ktorý je pre ňu typický. Druhým rozdielom je aj fakt, že v jej vnútri si môžeš prezrieť umelecké práce, ktoré zobrazujú rôznych anjelov. Z jej vrchu si vychutnáš pohľad na Malú Fatru aj Martinské Hole.

View this post on Instagram

Rozhľadňa Bobovec, ktorá sa nachádzajúca nad Starou Bystricou v nadmorskej výške 725 m.n.m., je očarujúcim miestom s úchvatným výhľadom. ☺️👍 Zo samotnej rozhľadne je možné pozorovať obe časti Malej Fatry ako aj najvyššiu horu v okolí – Veľkú Raču. Z rozhľadne Bobovec je možné pozorovať aj najvýraznejšiu dominantu námestia malebnej dedinky Stará Bystrica. Reč je o jedinom funkčnom slovenskom orloji, ktorý bol zostrojený v štylizovanej podobe Sedembolestnej Panny Márie, patrónky Slovenska. 🤓☝️ V blízkosti Starej Bystrice je možné nájsť aj ďalšie zaujímavosti. Jednou z nich je niekoľko kilometrov dlhá cyklotrasa.🚵‍♀️🚵‍♂️ Na všetky tieto projekty prispela 🇪🇺Európska únia sumou 5,6 milióna 💶eur. Ďalším videom zo série Dobré fondy EÚ vás prevedie vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku @lacomiko. Celé VIDEO si môžete pozrieť na bit.ly/DobreFondyEU_31 Navnadilo vás naše video na prázdninový výlet? 🙂 Ak ste zvedaví a chcete vidieť viac príkladov dobre investovaných európskych prostriedkov na 🇸🇰Slovensku, tak neváhajte a kliknite na stránku ➡️ www.dobrefondy.eu. . . . #investEU #DobreFondyEU #EuropeanUnion #EuropskaUnia #EuropeanCommission #EuropskaKomisia #europaSK #Slovensko #Slovakia #domavEU #StaraBystrica #Bobovec #rozhladna #orloj

A post shared by Európska komisia v SR (@europa.sk) on

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.