Nebudeme si klamať, azda každá žena túži po dokonalej postave. Z každej strany sa na nás usmievajú fit inšpirácie a s blížiacou sa jarou budeme postupne zhadzovať vrstvy oblečenia. Rozhodla si sa, že toto je najvyšší čas na to, aby si zhodila pár kíl navyše? Dá sa to rýchlo a jednoducho.

Urči si všeobecný cieľ

Chudnutie začína v hlave. Ak to nebude chcieť naozaj tvoja psychika, tvoje telo sa na nič nezmôže. Dobrým ťahačom pre ňu je preto stanovenie si cieľa. Častou chybou však je, že si ženy dávajú až príliš konkrétne a nereálne ciele – ak ich nedosahujú, zvyknú to vzdávať už počas cesty, ak cieľ nesplnia vôbec, demotivuje ich to natoľko, že sa vrátia k starým a nezdravým zvykom.

Ber chudnutie ako tvoj nový životný štýl, netýraj sa a daj si cieľ, ktorý je reálny a všeobecný. Namiesto musím schudnúť do leta 10 kíl, si povedz chcela by som chudnúť 1-2 kg mesačne, až kým nebudem spokojná s váhou. Nebudeš sa tak cítiť pod veľkým tlakom.

Motivácia ťa potiahne vpred

Základnou motiváciou je, samozrejme, cieľ, no existuje viacero spôsobov, ktoré ťa správne nakopnú a budeš sa tešiť aj na také cvičenie. Každá žena sa, napríklad, cíti lepšie a sebavedomejšie v novom oblečení a to platí aj pri tom športovom. Keď sa potešíš novou podprsenkou a legínami na cvičenie, nebudeš sa môcť dočkať, kedy ich vyskúšaš.

Ak chceš naozaj kvalitné a štýlové športové oblečenie, využi našu špeciálnu zľavu vo výške 42 % na celú objednávku My Protein. Objednáš si TU so zľavovým kódom odzadu.

Ďalším dobrým vonkajším vplyvom je aj to, ak v tom nie si sama. Keď sa pre cvičenie rozhodneš s kamoškou, budete jedna druhú ťahať vpred a nebudeš sa môcť vyhovárať sama pred sebou.

Strava alebo cvičenie?

Nejde to bez oboch! Strava tvorí pri chudnutí až 80 % výsledkov, no bez pohybu tvoje telo nebude spokojné. Pravidelným pohybom iba svoj progres zrýchliš. Ak si doteraz šport neobľubovala, pokojne ti bude stačiť, ak sa rozhýbeš 3x týždenne. Najúčinnejšie bude kardio a dlhé prechádzky. Neskôr môžeš pridať aj tréning konkrétnych častí tela.

Pri strave si nepredstavuj, že musíš jesť iba neochutené zelené šaláty. Stačí jesť pravidelne, naložiť si porcie, ktoré tvoje telo potrebuje (jednoducho, neprepchávaj sa a dbaj na to, aby si prijala všetky makroživiny) a nezabudnúť ani na pitný režim. Z jedálnička ti postačí vyhodiť potraviny z bielej múky, vyprážané jedlá, sladkosti a údeniny.

Budeš potrebovať pevnú vôľu

Cesta za krajšou postavou, s ktorou budeš spokojná nie je ničím ťažkým. No bez pevnej vôle a odhodlanosti to budeš iba skúšať znova a znova. Neodkladaj to na pondelok ani zajtra, začni zmenou už dnes a snaž sa vydržať. Motivuj sa, maj pred očami cieľ a ber to ako novú cestu, nie obdobie, ktoré chceš mať rýchlo za sebou. Takto ti dosiahnuté výsledky aj zostanú.

Priprav sa na leto s produktami MyProtein.sk →

 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.