Ak rozmýšľaš, kam by si mohla ísť na výlet so svojím drahým, asi najideálnejším miestom bude Banská Štiavnica. Ide o historické mesto s úžasnou atmosférou, ktorá ťa dostane hneď, ako tam vkročíš. A kde inde by ste si mali dokazovať lásku, než v rodisku Sládkovičovej Maríny?

Ak chceš v Štiavnici vidieť všetko, jeden deň ti pravdepodobne bude málo. No každý si v tomto meste nájde svoje. Pre milovníkov histórie sú rôzne kostoly či zámky, pre tých, čo sa chcú schladiť, sú zase vhodné tajchy a pre romantikov Banka lásky.

Svoje čaro má aj obyčajná prechádza po meste a posedenie v niektorej z reštaurácií alebo kaviarní. Je tu toho naozaj veľa.

Kalvária

Jednou z najnavštevovanejších pamiatok je Kalvária. Vidieť ju môžeš takmer z celého mesta a keď vyjdeš úplne hore, naskytne sa ti dokonalý výhľad na celú Banskú Štiavnicu. Oplatí sa vidieť ju cez deň, ale svoje čaro má aj pri západe slnka a keď sa zotmie a ty môžeš sledovať všetky svetlá mesta.

Starý a Nový zámok

Ak máš rada históriu, určite nevynechaj návštevu Starého a Nového zámku, kde nájdeš aj rôzne expozície. Okrem toho nájdeš v meste aj niekoľko kostolov a za návštevu určite stojí aj Morový stĺp, ktorý sa nachádza na Námestí sv. Trojice.

Banka lásky

Chceš uzamknúť vašu lásku, aby vám vydržala navždy? Navštívte určite Banku lásky, ktorá je v súčasnosti veľmi obľúbenou a navštevuje ju množstvo ľudí. Nachádza sa priamo v dome Maríny Pišlovej a nájdeš tam najdlhšiu ľúbostnú báseň na svete, ktorá bola venovaná práve jej. Pred Bankou lásky sa nachádza miesto, kde si môžete s priateľom uzamknúť svoj zámok lásky.

Tajchy

Cez leto sú ideálnym miestom na osvieženie tajchy, ktorých nájdeš v blízkosti Banskej Štiavnice hneď niekoľko. Najbližšií tajch je Veľká Vodárenská, ku ktorému sa dostaneš pešo priamo z centra mesta. Obľúbenými sú tiež Počúvadlianske jazero, Klinger, Veľká a Malá Richňava a ďalšie.

View this post on Instagram

𝔽𝕒𝕚𝕣𝕪𝕥𝕒𝕝𝕖 𝕡𝕝𝕒𝕔𝕖 🧚🏻 Baníci kedysi vybudovali neuveriteľné vodné dielo, šesťdesiat medzi sebou poprepájaných vodných nádrží dodávalo energiu pre prosperujúce baníctvo. Fascinujúci je nielen príbeh tohto obrovského vodného diela, ale aj harmonické zasadenie tajchov do prírody. Ostalo ich 24, harmonicky zrastených s prírodou. #nature#naturephotography#forest#fairytaleforest#fairytale#sky#skyreflection#tajchy#tajch#reservoir#mining#travel#vacation#holiday#slovakia#pureslovakia#slovensko#slovenskujeme#dovolenkanaslovensku#naseslovenske#krasyslovenska#carovneslovensko#velkavodarenska#banskastiavnica

A post shared by 🕊 𝓛𝓲𝓿𝓲 🕊 (@livi_lippaiova) on

Ak ťa zaujíma, čo všetko na teba v Banskej Štiavnici čaká, môžeš si tiež pozrieť video mladého herca Lukáša Pelča, ktorý sa toto leto rozhodol spoznávať krásy Banskobystrického kraja.

Spoznaj DOBRÝ KRAJ – Banská Štiavnica

❗️SÚŤAŽ A SPOZNAJ DOBRÝ KRAJ❗️Spoznajte najkrajšie mesto Slovenska – zlatú a striebornú Banskú Štiavnicu a jej okolie!👉Súťažte o pobyt na 3 dni pre 4 osoby v úžasnom 🏕ForRest Glamping🏕 Banská Štiavnica⚠️Podmienky súťaže⚠️:☑️Označiť "Páči sa mi" stránka Lukáš Pelč☑️Zdielať toto video na svojom profile👉Žrebujeme: 16.8. 2020Špeciálne poďakovanie: Nikola Čunderlíková#spoznajdobrykraj #dobrykraj #bbsk #lukaspelc #pelchere #letovkraji #prazdninyvkraji #zahoramizadolami #banskastiavnica

Gepostet von Lukáš Pelč – oficiálna stránka am Sonntag, 9. August 2020

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.