Už nám klope na dvere. Zima. A s ňou sa (dúfame) naša krajina ponorí pod snehový kabát, ktorý aj z tých najobyčajnejších uličiek spraví na pohľad niečo mrazivo nádherné. Je úplne jedno, či toto obdobie máš alebo nemáš rada. Pohľad na zimnú krajinu miluje snáď každý. Ak túžiš po výhľade ako z obrázka, máme tu pre teba zopár tipov na výlet, ktoré by si túto zimu nemala vynechať!

Banská Štiavnica

Banská Štiavnica je mesto na strednom Slovensku, ktoré je zaradené do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Považuje sa za jedno z najkrajších a historicky najzaujímavejších miest, ktoré u nás máme. Historické centrum mesta si získa každého návštevníka, pretože má neopakovateľnú romantickú atmosféru. Práve ju dokáže snehová pokrývka ešte viac podčiarknuť. Takže, ak máš svoju polovičku, naplánujete si celodenný výlet práve sem.

Vodopády

Na Slovensku máme nespočetne veľa vodopádov, na ktoré sa celoročne chodí pozrieť množstvo milovníkov prírody. A nedá sa poprieť, že každá zamrznutá voda vyzerá ako z vianočnej rozprávky. Stačí sa poriadne obliecť a vyraziť do hôr či k blízkym vodopádom. Také Tatry nikdy nesklamú, no máme tušenie, že túto zimu bude absolútnym hitom ľadopád Šikľavá skala, ktorý sa nachádza pri obci Chrasť nad Hornádom.

View this post on Instagram

Once upon a time… ✨when the God was dividing the world among nations, Slovak people fell asleep. After they woke up, they found out there wasn’t a land for them. They were very sad so they went to the God begging for their country. The God told them there wasn’t any free land. He suggested that they could join to Poland, Czech republic or Hungary. But they still hoped for another alternative. 🙏 The God felt really sorry for them so he decided to give up his own piece of the world. He told them: There is a small piece of land in the heart of Europe. I am saving it to myself for my holidays. I am giving it to you. Take care of it. ❤️ The land has everything. High stunning mountains, wide fruitful lowlands, a lot of rivers, lakes, mountain ponds, waterfalls and springs, dense forests, geysers, beautiful caves, narrow canyons, wild animals. But there isn’t any sea, Slovaks said. The sea is under the ground, the God said. ☺️ And besides, this land is the land of fairytales and magic. ✨ The land where all fairytale creatures were born. ✨ . . I know, it’s just a story. But look who we met close to Slovak Paradise last weekend. ❄️ Every story could become real when you really want to. ❤️ If you know what I mean. 😉 . . 📸 @dreamandlive.sk 👗 @peter_a_lucia . . . #shemakesmetravel #TopEuropePhoto #slovakia #slovensko #visitslovakia #exploreslovakia #goodideaslovakia #ThisIsSlovakia #puresvk #instasvk #takeslovenske #horskyholky #wearewanted #sheisnotlost #travelgirlsgo #girlsthatwander #wearetravelgirls #traveldreamseekers #travelgirls #travelgirlstyle #travelwoman #citizenfemme #femmetravels #travelnature #naturewonder #fairytalephotography #winterfairytale #dnescestujem #siklavaskala #snowqueen @som_fashionista

A post shared by VERONIKA & (sometimes) KAROL (@shemakesmetravel) on

Chodník korunami stromov

Bachledová dolina so svojím chodníkom vedúcim medzi korunami stromov je už druhým rokom absolútnym turistickým lákadlom všetkých milovníkov prírody. Či je jar alebo zima, výhľady odtiaľ stoja za to. Určite sa na toto miesto oplatí prísť aj počas leta, aj v priebehu zimy. Vidieť zasnežené koruny stromov a vrchov v tom mrazivom tichu určite stojí za to.

Lomnický štít

Pri vrchoch ešte ostaneme, ale posunieme sa o poriadny kus vyššie. Lomnický štít v zime je miesto, ktoré by mal navštíviť každý Slovák. Pokoj, chlad, majestátnosť a nekonečná sloboda. To všetko budeš cítiť, ak sa vyberieš práve tu. Pomodli sa za dobré počasie a na tento zážitok rozhodne nikdy nezabudneš.

Oravský hrad

Piatym tipom, ktorý ti prinášame je hrad, patriaci medzi slovenské najznámejšie. A keďže sa nachádza na Orave, kde je zima naozaj zimou, jeho návšteva nadobudne úplne iný charakter. Pod snehovou pokrývkou sa Oravský hrad mení na miesto s naozaj tajuplnou atmosférou. Tichý, a možno na pohľad mierne strašidelný hrad má v zime svoje čaro.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.