Posledné týždne ťa sprevádzame svadobnými prípravami. Od najdôležitejšieho TO DO listu pre nevestu, cez stanovenie si rozpočtu, svadobnú výzdobu, účesy, až po jedlo a výslužky pre hostí.

V dnešnom článku nájdeš tie najoriginálnejšie tipy na candy bary, jedlo na hostinu a výslužky pre hostí.

Candy bar

Candy bar je výsadou moderných svadieb. Samostatný stôl, ktorému kraľuje svadobná torta a okolo sú koláče všetkých možných, no aj nemožných tvarov a príchutí. Veľmi obľúbenými koláčmi do candybaru sú makrónky, brownies, cupcakes, cheesecake, donuty na stene, no taktiež rôzne nepečené dezerty. Tiramisu, ovocné poháriky s penou, raffaelo guličky, rumové guličky alebo čokoládová fontána s ovocím.

Fantázii sa medze nekladú, a preto môžeš zvoliť aj slaný candy bar. Na Slovensku sú veľmi typické korbáčiky, syrové torty alebo aj slané praclíky, ktorým venuješ celú stenu. Ktorý vyriant zvolíš ty?

Jedlo na svadobnom stole

Pri výbere jedla na svadobnú hostinu by si mala byť s priateľom opatrná. Schádza sa tam veľké množstvo ľudí, preto musíte vyberať skôr neutrálne jedlá, ktoré chutia každému. Byť sebeckou nevestou sa v tejto situácii naozaj neoplatí, pretože na svadbu sa bude dlho spomínať. Je len na tebe, či to bude v dobrom alebo v zlom.

Základ hostiny tvorí poriadny a hlavne domáci vývar. Pred ním však môže byť podávané predjedlo, no nie je to pravidlom. Po polievke odporúčame zvoliť tak akurát sýte hlavné jedlo, napríklad kuracie mäso s prílohou, lososa so zemiakmi, no taktiež môžeš mať na svadbe aj divinu.

Na Slovensku je tradícia krájania torty zahrnutá vo večernom programe, no ak ti to príde sympatickejšie, môžete sa s priateľom dohodnúť, že sa torta bude krájať hneď po hlavnom jedle. Hostia budú mať ešte dosť energie na to, aby vás napäto sledovali.

Výslužky pre hostí

Zvyk, ktorý nemôžete zo svadby vynechať. Výslužka – koláče a svadobné víno, musí byť. Najčastejšie sa do výslužky balia koláče, ktoré sú hosťom podávané aj na svadbe. Čiže to najlepšie – punčové rezy, parížske rožky, veterníky, rolády, medové rezy, višňové guličky a mnoho iných.

Pri moderných svadbách je v móde dávať výslužky, ktoré obsahujú makrónky, cupcakes, mini tortičky, alebo aj slané výslužky k vínu. Je to veľmi individuálne a záleží to len na tebe s budúcim manželom, či chcete tradičné koláče alebo koláče v modernom prevedení.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.