Na svadbe nie je dôležitá len dokonalá svadobná výzdoba, o ktorej sme písali v predošlom článku. Každá nevesta túži byť počas svojho veľkého dňa tou najkrajšou. A napríklad aj taký správne zvolený účes jej v tom môže pomôcť. 

Ak ťa už čoskoro čaká tvoj veľký deň D, v prvom rade by si sa mala zveriť do rúk kaderníčke, ktorej plne dôveruješ. Aspoň mesiac pred svadbou si radšej nefarbi vlasy ani si nemeň výrazne štýl svojich vlasov. Nezabudni sa dohodnúť na skúške svadobného účesu, ktorú by ti mala ponúknuť každá dobrá kaderníčka. Môžeš ju absolvovať v podstate kedykoľvek, ideálne však približne týždeň pred obradom. Kvalita tvojich vlasov bude rovnaká ako v svadobný deň.

Určite vieš, že vlasy si nemáš umývať ráno vo svadobný deň, ale ideálne deň predtým. Inak by sa stalo, že by boli príliš rozlietané a nedali by sa správne uchytiť a skrotiť. Typ svadobného účesu by si mala prispôsobiť aj svojim vlasom. Ak ich máš prirodzene vlnité, nesnaž sa ich silou-mocou vyrovnať.

Veľmi dôležité je aj prispôsobenie účesu svadobným šatám. Ak máš jednoduché šaty, môžeš si vybrať aj zložitejší účes, ktorý ťa krásne zvýrazní. Ak sú tvoje svadobné šaty už samy o sebe odvážne, odporúčame zvoliť skôr jednoduchší účes, aby sa spolu „nebili“.

Taktiež nezabúdaj na to, že by si sa mala cítiť dobre a uvoľnene. Vyber si preto praktický účes, ktorý ti nebude zavadzať. Ak nie si zvyknutá napríklad na rozpustené vlasy počas bežného dňa, asi by si sa necítila príliš komfortne ani počas svadby.

Máme pre teba 7 typov obľúbených účesov, pre ktoré sa nevesty rozhodujú najčastejšie. Inšpiruj sa nimi a vyber si taký, ktorý sa ti bude páčiť najviac.

Drdol

Vypnuté vlasy

Voľne rozpustené vlasy

Elegantný uhladený cop

Strapatý cop

Vypnuté vlny

Zapletené vlasy a vrkoče

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.