Keď príde jar a začneme si uvedomovať, že leto je za rohom, mnohé z nás začnú diétovať a cvičiť ako o život, aby sa nahodili do formy. Niekedy však výsledky neprichádzajú, pretože sa dopúšťame mnohých chýb, ktoré nám želaný efekt rozhodne neprinesú.

Možno aj ty nevedomky robíš zbytočné prešľapy, s ktorými ti kilá dole rozhodne zdravo nepôjdu. Na tieto 3 by si si mala dať pozor.

Priprav sa na leto s produktami MyProtein.sk →

Prehnané cvičenie

Príklad ako zo života – žena sa rozhodne, že potrebuje schudnúť, nahodí legíny, zapne si videá a začne cvičiť. Každý deň, pokojne aj 2 hodiny. Jasné, každý pohyb sa počíta, ale všetkého veľa škodí.

Na to, aby si dala zbohom tukom sa nemusíš každý deň trápiť. Telu stačí oveľa menej, ako si myslíš. Navyše, potrebuje aj oddychové dni, inak ho môžeš preťažiť tak, že si navodíš problémy. Nehovoriac o tom, že sama sa doma nenaučíš, ako jednotlivé cviky robiť správne a tak, aby si si napr. nepoškodila kolená.

Extrémy v strave

Rovnako to netreba preháňať ani v strave. Tu, na rozdiel od cvičenia, to ženy začnú minimalizovať. Žiadny cukor, pečivo, tuky… vlastne šalát a losos je to jediné, čo do úst dajú. Takéto drastické „nejedenie“ ti buď neprinesie žiadne výsledky alebo také, ktoré nebudú mať dlhodobý efekt.

Platí, že v strave potrebujeme prijať sacharidy, bielkoviny aj tuky, no stačí vedieť, aké porcie naše telo potrebuje a nebáť sa pestrého jedálnička, ak je vyvážený. Naozaj chceš zvyšok života prežiť nad šalátom, ktorý ti v hlave vytvára iba negatívne spojitosti?

Zázračné produkty

Toto je veľké no-go! Zapamätaj si, že neexistuje žiaden zázračný čaj, pilulka, káva či iný produkt, vďaka ktorému schudneš zdravo a prirodzene. Všetko toto sú iba vyhodené peniaze, nehovoriac o tom, že si podobnými doplnkami môžeš poškodiť trávenie.

Priprav sa na leto s produktami MyProtein.sk →

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.