Ako urobiť zo svadby rozprávkový deň? V prvom našom  článku ladenom na túto tému sme prezradili všetky dôležité povinnosti spojené s prípravou tejto udalosti, a v minulom príspevku sme sa pozreli na to, koľko stojí priemerná svadba, a ako si efektívne naplánovať rozpočet.

Dnes ti ukážeme tie najkrajšie svadobné výzdoby, z ktorých môžeš čerpať nápady na tvoj veľký deň. Odborníci na svadbu z Modern Wedding však vo svojom článku tvrdia, že je najlepšie čerpať inšpiráciu z každodenného života. Stačí sa rozliadnuť okolo seba.

Výzdoba pri veľkej svadbe

Pri tomto type je dôležité držať sa minimalizmu. Veľká svadba znamená veľa ľudí, čo predstavuje vyššie náklady. Výzdoba by nemala pôsobiť chaoticky, pretože by pokazila celkový dojem. Uspeješ, keď vsadíš na bielu, zelenú alebo fialovú farbu. Nebijú do očí a vytvárajú krásny celok.

Výzdoba pre svadbu na pláži

Ide o modernejší a u mileniálov veľmi obľúbený typ. Táto štatistika na stránke Group Travel hovorí, že v zahraničí je 1 zo 4 svadieb na pláži alebo v populárnej dovolenkovej destinácii. Svadba musí pôsobiť uvoľnene, hodia sa bosé nohy, voľné šaty a veľa kvetov.

Výzdoba pri malej svadbe

Pokiaľ chystáš so svojím snúbencom menšiu intímnu svadbu, môžete sa rozhodnúť pre sálu. Svadba v sále má výhodu, pretože ti celú výzdobu môže zabezpečiť caterinová spoločnosť, ktorej povieš len svoju predstavu a všetko ti zabezpečia – od výzdoby, cez DJ až po jedlo, či fotografa. Na Slovensku sú tieto typy svadieb populárne, pretože sa radia k menej stresujúcim.

Výzdoba pre svadbu vonku

Romantické a letné svadby sa väčšinou konajú vonku. Outdoorovú svadbu môžeš poňať v prírodnom duchu. Zaboduješ najmä podložkami v tvare zrezaného stromu, eukalyptom na stole, sviečkami a závesnými svetielkami. Taktiež sa hodí skôr živá hudba a veľa lampiónov, ktoré môžete večer vypúšťať.

Výzdoba pri nízkom rozpočte

Pri svadbe s nízkym rozpočtom ti nezostáva nič iné, než si vyrobiť väčšinu výzdoby sama. Môžeš poprosiť o pomoc priateľky a zorganizovať tak víkend plný tvorenia. Nápomocný je najmä krepový papier, z ktorého môžeš vyrobiť ruže. Hodia sa aj sviečky, ktoré nájdeš doma a dekorácie, ktoré lacno kúpiš v kvetinárstve. Aj s malým rozpočtom sa dá urobiť krásna svadba, ktorú nebude mať nikto ďalší. Je len na tebe, do akého štýlu ju pojmeš.

Výzdoba v luxusnom štýle

Luxusná svadba si žiada honosnú výzdobu. Oplatí sa staviť na striebornú alebo zlatú farbu, avšak, tieto dve farby nekombinuj. Pôsobilo by to veľmi rozbito. Použiť môžeš strieborné/zlaté servítky, poháre na nápoje, no aj šerpy, ktoré dáš na stoly a stoličky. Zabezpečiť si môžeš aj veľa kvetov, ktoré môžeš každému rozdať pri odchode. Nezabudni ani na luxusnú tortu, candy bar a nápoje. Bar, počas ktorého pijú hostia na účet mladomanželov, je samozrejmosťou.

Výzdoba vo vidieckom štýle

Táto výzdoba sa podobá na svadbu vonku, avšak pri tomto štýle si môžeš dovoliť byť viac kreatívnejšia. Oplatí sa ti staviť na slamu (môžete použiť balíky slamy ako lavičky), môžeš všade rozvešať svetielka a do váz si zabezpeč mnoho lúčnych kvetov. Nezabudni na otvorený bar, v ktorom bude mať hlavnú úlohu obľúbený chlapský nápoj. Takto bude tvoja svadba pôsobiť jemne a prírodne. Zaváraninové poháre môžeš použiť ako svietniky a uložiť do nich sviečky – predídeš tak ohrozeniu v prípade prevrhnutia.

Zdroje: modernwedding.com.au, grouptravel.org

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.