Ak nie si tá, čo sa narodila pod šťastnou hviezdou určite to poznáš. Vždy raz do mesiaca príde na každú z nás obdobie, kedy sme citlivé, hladné a hlavne ubolené. Veľa žien siahne po tabletke na zmiernenie bolesti. No povedzme si úprimne, načo dávať telu chémiu, keď nás aj tak úplne nezbaví bolesti? 

Práve preto sme si pre teba pripravili niečo, čo je pre tvoje telo prospešnejšie hneď z viacerých ohľadov. Nemusíš užívať pilulky a ešte si aj zacvičíš. Nie však náročné cvičenia, ale pár minút strávených pri yoge. V tomto článku nájdeš 5 pozícií, ktoré ti pomôžu zmierniť bolesti bez toho, aby si do svojho tela dávala nežiadúce látky.

Poloha dieťaťa (Balasana)

Začni kľaknutím na kolená a postupným sadaním na päty. Polož svoj hrudník medzi stehná a snaž sa mať chrbát stále vystretý no zároveň uvoľnený. Čelo sa dotýka podložky a ruky smerujú dopredu. V tejto polohe vydrž 20 – 30 sekúnd.

Predklon v stoji (Uttanasana)

Stoj vystretá s nohami na šírku ramien. Z hlboka sa nadýchni a s výdychom sa predkloň na úroveň 90 stupňového uhla. Uisti sa, že máš kolená stále vystreté ak nie, rozkroč sa širšie. Skús sa dotknúť dlaňami zeme, členkov alebo poprípade, že to nejde chyť sa za lakte a drž 30-40 sekúnd.

Priťahovanie nôh k hrudi (Pawanmuktasana)

Ľahni si na chrbát a pritiahnu si kolená k hrudníku a objími ich rukami. Jemne pusti pravú nohu, ktorú budeš držať nad zemou bez toho aby si ju položila. Následne sa vrátiš do pôvodnej polohy a znovu obopneš rukami kolená. Potom nohy prestriedaš a uvoľníš ľavú nohu zatiaľ, čo k hrudi ťaháš pravú. Každú nohu držíš po dobu 30 sekúnd.

View this post on Instagram

Day 10 and the LAST day for #LoveWins2016 ❤️ a few choices on the pose for this last day, we say do what you feel you need after all of these back bends & heart opening poses! @sfalconp went with Suptabaddhakonasana, & I have chosen Pavanmuktasana. Head over to @momwhatsfordinner to see her choice for day 10!! Thank You all so much for playing along with us, it's been super fun!! ❤️❤️❤️ Hosts @yvonnekelly70 @momwhatsfordinner & @sfalconp & sponsors @mamaearthhealingproducts @_beautywithbenefits @thedragontree @eurekaclothing @peterbanirclothing & @onzie 😘 #yoga #yogi #yogini #yogagirl #yogisofinstagram #yogaallday #yogaeveryday #omgirl #om #omwithme #openheart #yogachallenge #februaryyogachallenge #benddontbreak #backbends #heartopeners #openyourheart #practicemakesperfect #breathe #embracethejourney #flex #fit#igyogacommunity #igyogachallenges #namaste #makingshapes #pavanmuktasana #windreleasingpose #yvonnekellyfitness

A post shared by Yvonne Kelly (@yvonnekellyfitness) on

Strečing chrbtice (Supta Matsyendrasana)

Začíname v sede s vystretými nohami a chrbtom. Skrč pravé koleno a prelož ho cez ľavú nohu, ktorú ohneš. Ľavým lakťom sa zapri o vonkajšiu stranu kolena. Pravou rukou sa podopieraj a vytoč chrbticu doprava. Hlavu uvoľníme a dívame sa za plece.  V tejto polohe vydrž 20-30 sekúnd. Toto isté zopakuj len s vymenením strán.

Poloha mačky (Markaryasana)

Dlane si dáš na podložku pod ramena a kolená pod bedrový kĺb. S nádychom otvoríš hrudník a prehneš chrbát. S výdychom zaguľaťuješ chrbát. Táto poloha príjemne uvoľňuje celú chrbticu.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.