najčastejšie fitness mýty

Svet cvičenia je plný mýtov a falošných predstáv, ktoré môžu mať za následok nesprávne postupy pri cvičení, aj stravovaní. Preto je dôležité, aby si rozoznala pravdu od mýtov a mala správne informácie. Iba tak dosiahneš vytúžené výsledky. Prinášame ti najčastejšie fitness mýty. 

Ak sa snažíš schudnúť, posilniť svoje telo, prípadne zlepšiť kondíciu, mala by si mať aj správne informácie o tom, ako to dosiahnuť. Zbytočnými chybami si môžeš nielen mariť vytúžené výsledky, ale aj poškodiť zdravie.

Toto sú najčastejšie fitness mýty, ktorým by si nemala veriť

1. Čím viac cvičenia, tým lepšie výsledky

Tento mýtus môže viesť k nadmernému tréningu a potenciálnemu preťaženiu svalov aj kĺbov. Kvalita cvičenia je dôležitejšia ako kvantita. Je lepšie sa zamerať na rôznorodý tréning zahŕňajúci kardio, silový tréning a naťahovanie svalov, ako cvičiť nepretržite.

2. Spaľovanie tukov je najefektívnejšie na prázdny žalúdok

Tento mýtus môže viesť k nedostatku energie a zníženiu výkonu počas cvičenia. Skôr, ako cvičiť na lačný žalúdok, je vhodnejšie dopriať si ľahký „snack“, ktorý poskytne telu potrebnú energiu.

3. Čím viac sa potíš, tým viac kalórií spaľuješ

Potenie je reakciou tela na fyzické, ale aj duševné zaťaženie a nie je priamym ukazovateľom spaľovania kalórií. Intenzita cvičenia a trvanie sú kľúčovými faktormi, ktoré ovplyvňujú množstvo spaľovaných kalórií.

spotená žena
zdroj: Pexels/Anastasia Shuraeva

4. Zo žien, ktoré cvičia so závažiami, sa stanú kulturistky

Tento mýtus je úplne nepravdivý. Silový tréning s ťažkými váhami je skvelým spôsobom, ako posilniť svaly a zrýchliť metabolizmus. Nezmení ženskú postavu na neženskú. Skôr prispieva k zdravému a silnému telu. Dokonca pri silovom cvičení vieš spáliť viac kalórií, ako napríklad pri nedostatočnom kardiu.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness