Pexels/Marta Wave

Ak potrebuješ schudnúť, nie je lepšia možnosť, ako sa pravidelne venovať kardiu. Prechádzky či rýchlu rozcvičku si môžeš dopriať pokojne aj každý deň, no ak sa chceš zamerať na intenzívnejší tréning, pamätaj si, že všetkého veľa škodí. Aby si si neublížila, pokojne ti efektívne kardio postačí vykonávať 3-4 týždenne. Jedným z jeho najobľúbenejších druhov je HIIT cvičenie.

Skratka high intensity interval training v preklade znamená vysoko intenzívny intervalový tréning, pri ktorom zo seba v krátkom čase vydáš maximum. Ak si vo svete pohybu začiatočníčka, určite ho nerob skôr, než ti profesionál ukáže, ako správne vykonávať jednotlivé cviky. Keď HIITko však už poznáš, ovládaš a obľubuješ, potom si môžeš dať do tela aj v pohodlí domova.

Ak je tvojím cieľom chudnutie a obľubuješ workouty s dobrou a motivujúcou hudbou, potom by si mohla skúsiť tieto tanečné HIIT výbery. V rytme známych pesničiek sa cvičí ľahšie a pomyselne aj rýchlejšie. Vybrali sme pre teba niekoľko online tréningov, z ktorých si môžeš vybrať ten, ktorý zvládneš aj podľa času – majú od 10 do 30 minút, pričom pol hodina sa neodporúča prekračovať.

Pripravená poriadne si zamakať?

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness