Ako schudnúť z brucha?

Boj s brušným tukom môže byť frustrujúci a zdá sa, že nie vždy sú diéty a cvičenie účinné. No možno je dôvod, prečo sa ti nedarí schudnúť z brucha, niekde úplne inde, ako v prejedaní. Portály Time a Nourish prezradili dôvody, prečo k tomu najčastejšie dochádza. 

Nezabúdaj na to, že údaj na váhe nie je vôbec relevantný a oveľa dôležitejšie je to, ako vyzeráš a ako sa cítiš. Ak chceš zaznamenať svoj progres, nepozeraj len na kilogramy, ale radšej na ubúdajúce centimetre. Na to ti postačí obyčajný krajčírsky meter.

Ak z iných partií tela chudneš, no na bruchu sa to aj tak drží, skús sa pozrieť na to, či nerobíš tieto chyby.

Prečo sa ti nedarí schudnúť z brucha?

Ješ nesprávne potraviny

Základom tvojej stravy by mala byť zelenina, bielkoviny a zdravé tuky. Tie môžeš nájsť v rybách, orechoch, semienkach alebo avokáde. Naopak, vyhýbaj sa tukom z červeného mäsa, vyprážaných jedál, slaniny alebo šľahačky.

Nasýtené tuky môžu zvyšovať viscelárny (vnútro brušný) tuk, ktorým sú obalené orgány. Je oveľa ťažšie zbaviť sa viscelárneho než podkožného tuku. Nehovoriac o tom, že je spájaný s rôznymi srdcovo-cievnymi ochoreniami.

Spaľovanie tukov
zdroj: Pixabay/outsideclick

Rovnakým problémom môže byť aj zvýšená konzumácia spracovaných potravín, ktoré obsahujú veľa rafinovaných cukrov a sacharidov. Sem patria čipsy, sladkosti, sladené nápoje a podobne. Ak ich budeš pravidelne jesť, brušného tuku sa bude zbavovať ťažšie.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness