Ako schudnúť z brucha?

Piješ málo vody a veľa alkoholu

Sladené nápoje by si mala nahradiť čistou vodou alebo nesladenými čajmi. Ušetríš tak množstvo kalórií, ktoré sa neukrývajú iba v Cole, ale predovšetkým v alkohole. Víno, pivo, miešané drinky či niečo tvrdé – všetko obsahuje kalórie, ktoré si možno zabúdaš pripočítať do svojho denného príjmu, čím sa nemôžeš dostať do kalorického deficitu.

Keď sa v tele nachádza alkohol, metabolizmus musí ako prvý spáliť ten, preto nemôže spaľovať tuky. Tie sa môžu ukladať na neskôr, čo opäť vedie k tomu, že centimetre na páse neubúdajú.

Chudnutie
zdroj: Pexels/Andres Ayrton

Málo spíš

Podľa štúdií ženy, ktoré spia menej ako 5 hodín denne, majú až 30 % vyššiu šancu na priberanie než tie, ktoré strávia v posteli aspoň 7 hodín. V našom nedávnom článku nájdeš tipy na to, ako schudnúť aj počas spánku. Naozaj by si to nemala zanedbávať, pretože nedostatočný oddych môže viesť aj k horším problémom a chorobám než len k priberaniu. A uchráni ťa to od nočných nájazdov na chladničku.

Nesprávny typ cvičenia

Hýbeš sa a cvičíš, no aj tak to nejde? Nezameriavaj sa výlučne na kardio. Potrebuješ nabrať aj svaly, a to sa ti podarí len silovým tréningom. Prípadne sa zameraj aspoň na cviky s vlastnou váhou. Ideálne je kombinovať viacero typov cvičenia. Viac svalov = viac spaľovania kalórií.

Fitness pomôcky
zdroj: Pexels/Pavel Danilyuk

Si v strese

Ak nie si v psychickej pohode a stresuješ sa, do tela sa vyplavuje stresový hormón kortizol. Kvôli nemu sa tuk usádza predovšetkým v bruchu. Pri strese ti nepomôže ani cigaretka, pretože je preukázané, že fajčenie tiež zvyšuje percento viscelárneho tuku.

Radšej hľadaj iné formy uvoľnenia, napríklad meditovanie, venovanie sa koníčkom alebo aj samotné cvičenie ti môže uľaviť.

Možno máš však len málo pohybu, pretože máš málo času. Nemusíš stráviť vo fitku dve hodiny, aby si videla nejaké výsledky. Niekedy postačí naozaj aj takých 30 minút. Ak nestíhaš cvičiť, v našom článku nájdeš 4 intenzívne tréningy sú pre teba ako stvorené.

Zdroj: Time a Nourish

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness