Ste v ustavičnom zhone, kolobehu a neviete už ani kde vám hlava stojí? Preto je tu čas na to, aby ste sa zastavili. Práve cvičenie zvané joga, ktoré dnes podobne ako fitnes cvičenia bežia na plné obrátky, vám pomôže k tomu, aby ste očistili svoju myseľ a možno tak aj zlepšili kvalitu vášho života. Poukážeme na 3 štúdie, ktoré skúmaním dokázali, že joga naozaj vie v ľudskom živote spôsobiť naozaj divy.

 

Štúdie 1 : Joga je účinnejšia ako relaxácia

Ak tvoja myseľ je preplnená každodennými starosťami v práci, v škole, či máte vo svojej hlave kopec iných problémov, práve joga je tým správnym riešením, ako svoju myseľ „vyčistiť a dodať jej regeneráciu. Vedci dokázali, že joga má oveľa lepší, efektívnejší vplyv na naše zdravie, psychickú a fyzickú rovnováhu, ako napríklad taký spánok, či deň voľna.

pexels.com

Samozrejme, aby sme videli výsledky, musíme cvičiť pravidelne a tak sa dostavia aj výsledky, hlavne po tej psychickej stránke. Ďalšie štúdie testovali viac ako 130 subjektov, pričom niektorí z respondentov strávili jednu hodinu týždenne len s uvoľnením a iní robili hatha jogu počas tejto doby. Štúdia zistila, že „po 10 týždňoch intervencie sa stres, úzkosť a kvalita života zlepšila v priebehu času. „Jóga bola účinnejšia ako relaxácia pri zlepšovaní duševného zdravia. “

Joga ale nie je magická pilulka, preto treba odhodlanie, prax a udržanie sa v „pohybe“. Joga otvára tok energie pre lepšie veci, ktoré prídu a pomôžu vám za lepšou cestou k svojim vytúženým cieľom.

Štúdie 2 : Joga môže zlepšiť a prehĺbiť tvoju perspektívu

pexels.com

V ďalších štúdiách z roku 2011 bolo v priebehu šiestich týždňov testovaných takmer 50 britských zamestnancov. Niektorí z nich boli zaradení do týždennej hodiny jogy. Štúdia zistila, že zamestnanci, ktorí boli zapísaní do jogy, pobadali  zvýšenie ich pozitívneho skóre a zlepšenie nálady. Preto ak hľadáte spôsob, ako dostať svoju drážku späť, je zrejmé, že joga je skvelý spôsob, ako to urobiť. Je dokázané, že joga vás posilní na tele, ale aj na duši a načerpáte ňou množstvo energie potrebnej k vášmu životu a to nehovoriac o tom, že budete mať spánok ako dieťa .

Štúdia 3: Joga sa môže vrátiť späť

Tak čo, ešte stále ste sa nezastavili? Predsa, život máme len jeden a treba si dopriať čas aj na seba. Hlavne vedieť tak povediac vypnúť hlavu od všetkého a ponoriť sa hlavou hlboko do „rytmu jogy“ . Veľa šťastia na ceste k lepšiemu životu 🙂
Na záver prikladám jednoduché joga cviky pre začiatočníčky, vďaka ktorým si jogu zamiluješ.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.