Photo by luizclas from Pexels

Láska je nevyspytateľná. Raz niekoho miluješ, a o pár mesiacov mu nevieš prísť na meno. A niekedy sa stáva, že aj keď si eštelen nedávno mala rada jedného, dnes je už na obzore druhý. Ísť z jedného vzťahu do druhého nie je problém, ale najprv by si si mala zodpovedať pár otázok. Až potom si môžeš byť istá, že neublížiš sebe, ani svojej novej láske.

Mala si dostatok času na vyliečenie sa?

Hovorí sa, že po rozchode by si sa mala „vyliečiť“. Prejsť si obdobím, kedy si poplačeš, zanadávaš, naberieš silu a zvykneš si na život aj single. Až po tom všetkom by si si mohla začať niečo nové. Nechceš predsa na svoj nový objav prenášať svoj hnev či smútok z predchádzajúceho vzťahu. Uvedom si, že pokiaľ naozaj nezabudneš na svojho ex, je nefér začínať si s niekým iným. Iba mu tým ublížiš.

Skutočne ho už nemiluješ?

Nejde len o to, aby si na svojho ex zabudla, veď zíde z očí, zíde z mysle. Ale skutočne si priznala sama pred sebou, že už k nemu nič necítiš. Pretože ak to nie je skutočne tak, na nový vzťah musíš zabudnúť. Nemysli si, že ťa niekto nový z toho „dostane“. Nie, dostať sa z toho musíš sama. Nie je nič horšie, ako bozkávať pery jedného a v srdci túžiť po druhom.

Nie je ten nový iba náhrada?

Ďalšia vec, ktorá je absolútne nefér voči novej známosti je, že je iba akousi náhradou. Alebo človekom, ktorý slúži iba na to, aby tvoj ex žiarlil a nemyslel si, že ty si na neho nezabudla tak, ako on na teba. To, že si on našiel novú priateľku neznamená, že ty si horšia, ak nikoho nemáš. Ľudia nie sú hračky, a ak nechceš aby si takto využitá bola raz ty, nerob to.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating