Žena premýšľa

Nie vždy to musíme dávať za vinu osudu, nešťastiu, vesmíru, smole, … Nazývaj si to akokoľvek len chceš. Je ťažké si priznať, že človek robí chyby a občas má také zlozvyky, že si nimi to zlé do života priťahuje sám. Toto sú najčastejšie zlozvyky, ktoré robíme, no nie typu obhrýzanie si nechtov, ale také, ktoré na nás majú dlhodobý efekt a cítime sa kvôli nim psychicky zle.

Ak tieto veci zo svojho života rýchlo neodstrániš, nikdy nebudeš žiť spokojnejšie a šťastnejšie.

Hľadanie nedokonalostí

Začneme pekne ránom, keď sa prebudíš a pozrieš do zrkadla. Namiesto toho, aby si sa usmiala, mračíš sa a hľadáš na sebe niečo, čo môžeš sama skritizovať. Niekedy akoby schválne, len aby si si nepovedala, že si so sebou spokojná. Kým to budeš robiť, budeš sa vždy cítiť škaredá.

Pozri sa na ňu!

Keď sme pri „nedokonalostiach“, veľký ženský zlozvyk je aj porovnávanie sa s inými ženami – hľadanie chýb naberie iný rozmer, ak máš pred sebou vizuálny vzor. Na iných vždy vidíš len to pekné a dobré, čím si navodzuješ pocity menejcennosti.

Strach prekonať strach

Zlozvykom je aj neustále obchádzanie situácií, v ktorých by si mohla prekonať svoj strach. Vedome či podvedome sa im vyhýbaš, len aby si to nemala príležitosť vyskúšať a tým sa len dlhšie držíš zviazaná myšlienkami, že niečo nedokážeš.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife