Pexels/The Lazy Artist Gallery

Žiadnu z nás nepoteší, ak začne na svojom tele vnímať známky celulitídy. Čo je však pozitívnejšou správou, aj s týmto problémom sa dá stále pracovať. Príkladom môže byť lymfodrenáž, pitný režim, vyvážená strava, rôzne kozmetické prípravky a predovšetkým pohyb. Pasivitou ju vyriešiš naozaj len sotva. 

Samotný pohyb je dôležitý aj pri tomto type problému. „Pomarančovej pokožky“ sa dokážeš postupne zbavovať rôznymi cvikmi. Rady ťa preto niekoľkými inšpirujeme, keďže nám pomaly, ale iste konči zima a pred nami sú teplé mesiace tohto roka.

Buďme úprimné, celulitída nemusí byť predsa strašiakom, ak si chceš na seba obliecť krátku sukňu, krátke nohavice, či plavky. Začni už dnes a tvoje telo sa ti určite poďakuje. Navyše, spokojná budeš aj ty, že si preň spravila presne to, čo potrebuje.

Ako sa zbaviť celulitídy

Ak si pevne rozhodnutá s ňou zaútočiť, práve teraz je ten správny čas. Svoje rozhodnutie určite neodkladaj, pretože sa k nemu dostaneš zas o nejaký čas, ak vôbec. Na začiatok skús tieto tréningové metódy, ktoré ti celulitídu pomôžu zredukovať raz a navždy.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness