Matúš Kolárovský

Hudobník Matúš Kolárovský sa vrátil z liečenia a zo svojich pocitov sa vyspieval rovno v dvoch nových skladbách. Nám však v exkluzívnom rozhovore porozprával o tom, čím všetkým si na liečení musel prejsť. Nebolo to pre neho najľahšie.

Ako mu to ide s abstinenciou?

Zrejme si už stihla postrehnúť, že Matúš Kolárovský sa vrátil z liečenia. Hneď po príchode naspieval dve piesne o tom, ako to všetko prežíval. V skladbe ZAČÍNAM menovite spomína ľudí, ktorým ďakuje za všetko, čo preňho spravili. Vysvetlil nám, že išlo o kamarátov z detstva a tínedžerských čias, bez ktorých by nebol tam, kde práve je.

Nezabudol spomenúť ani rodinu a ľudí, ktorí mu pomohli alebo ešte stále pomáhajú v kariérnom raste, ako napríklad známy raper Puerto či produkčná spoločnosť Illuminate.

„Ľudia odtiaľto, z môjho tímu boli, samozrejme okrem rodiny, tí, ktorí ma držali aj počas liečby. Keď som sa dostal k telefónu aspoň na tú chvíľku … Tam sme mali telefón raz za 3-4 dni, tak sa ma vždy snažili kontaktovať a spýtať, ako sa mám. Niekoľkokrát ma tam prišli pozrieť a boli super, držia mi palce. Dokonca aj keď som vyšiel, musím povedať, že robia všetko preto, aby som mal podmienky pre ten môj už normálny život, kde chcem dodržiavať abstinenciu,“ opísal Yael.

Ako to teraz Matúš Kolárovský zvláda?

Od všetkého je aktuálne „čistý“ už 5 mesiacov. Ako mu to ide? „Je to pre mňa zaujímavé. Priznám sa, že niekedy až únavné,“ uviedol a dodal, že veľa ľuďom teraz musí vysvetľovať, čo pre neho znamená abstinencia. Pýtajú sa ho, čo všetko môže a čo nie. Matúš však priznal, že sa nesústreďuje na to, čo bude.

„Vytváram si 24-hodinový plán, ktorý odporúčam aj niekomu, kto tiež snaží abstinovať. Je to tak, že sa snažím pracovať zo dňa na deň, aby som bol čistý. Niekedy, keď sa človek necíti fajn aj v ten daný deň, tak by som to mohol zúžiť aj z hodiny na hodinu a posúvať sa takýmito malými krokmi, ale zároveň obrovskými pre moje mentálne zdravie. Viem, že každým dňom je to jednoduchšie,“ opísal s tým, že už sa nechce vrátiť tam, kde bol.

„Povedal som si, že takto to musí byť. Že to je jediná cesta pre mňa, že to proste nechcem robiť. Začal som viac športovať a mám príležitosť viac tvoriť v štúdiu tým, že som mal trojmesačnú pauzu. A to sú všetko veci, ktoré mi tak nejak pomáhajú sa ventilovať alebo zlepšovať náladu,“ uviedol.

Podarilo sa mu pomôcť viacerým ľuďom

Okrem toho by teraz chcel svoj hlas využívať aj na charitatívnu činnosť, a teda pomoc ľuďom, ktorí si prechádzajú rovnakou skúsenosťou, akú zažil on.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Yael (@matuskolarovsky)

„Plánujem využiť svoj hlas na to, aby som možno niekomu pomohol alebo otvoril oči a dal mu nejakú tú podporu v tom, že vôbec nie je hanba poprosiť o pomoc, spraviť prvý krok a riešiť svoj problém,“ opísal s tým, že je o tom pripravený otvorene hovoriť aj na sociálnych sieťach.

Ako to zvládala jeho dcérka a má strach z návratu na sociálne siete?

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieRozhovory