Pár v objatí sa usmieva

Medzi jeden z najväčších problémov, ktoré môžu vo vzťahu vzniknúť, patrí nedostatok komunikácie. Na prvý pohľad sa môže zdať, že nejde o nič vážne, no v skutočnosti to môže viesť až k rozchodu. Preto sme sa porozprávali so vzťahovým poradcom Stanislavom Ličkom, autorom knižného bestselleru „Ako ju pochopiť“.

Možno to poznáš aj ty. Si pohádaná so svojou polovičkou, ale uvedomuješ si, že je dôležité, aby sa to riešilo. Môže sa stať, že jeden z vás, prípadne aj obaja, nebudete mať najmenšiu chuť o tom diskutovať. Čo sa stane potom? Zahodíte to za hlavu a uvidíte, ako to pôjde ďalej. To však nie je správne. Nedostatok komunikácie medzi partnermi sa neskôr veľmi tvrdo prejaví.

Bezkonfliktnosť vzťahu = prekračovanie vlastných hraníc

Existuje vôbec partnerstvo, v ktorom by neboli žiadne nezhody? Vzťahový poradca tvrdí, že sa s takým ešte nestretol. Ak by to tak však bolo, ste s priateľom voči sebe dostatočne úprimní?

„Ak majú ľudia úplne bezkonfliktný vzťah, hovoria skutočne o svojich potrebách vo vzťahu? Dokážu otvorene povedať, s čím súhlasia a s čím nie? Pretože často sa stretávam s tým, že pokiaľ je niekto bezkonfliktný, vlastne necháva prekračovať svoje hranice a nie je pravdivý. Nevie povedať NIE, keď to tak cíti, radšej stiahne chvost,” vysvetlil Ličko.

Psychické problémy
zdroj: Pexels/Kampus Production

Malé deti

Hovorí sa, že pri hádke s partnerom by si si mala uvedomiť, že ste to vy dvaja “proti celému svetu” a nie proti sebe. Ale tu dochádza k problému, ktorý si mnoho ľudí neuvedomuje.

Tento článok je dostupný členom Odzadu PREMIUM

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating