Unspalsh/Tanner Ross

Bez komunikácie nemôže fungovať žiaden vzťah, pretože to patrí k najdôležitejším veciam. Ak sa nedokážete rozprávať a nepreberáte spolu podstatné veci, môže medzi vami dochádzať k rôznym nedorozumeniam. Preto je dôležité, aby ste na tom obaja pracovali.

Nestačí, aby to chcel iba jeden z vás. Musíte sa dopĺňať a komunikovať spoločne. Váš vzťah to môže naozaj výrazne zlepšiť a čo je lepšie, bude z vás tím. Ak nevieš, ako by zdravá a dobrá komunikácia vo vzťahu mala vyzerať, máme pre teba 10 užitočných tipov.

1. Ak niečo chcete povedať, povedzte to na rovinu. V žiadnom prípade si nenechávajte nič pre seba a neduste v sebe emócie.

2. Nezvyšujte hneď hlas a nesnažte sa vyvolať hádku za každú cenu. Hľadajte kompromis a o všetkom sa bavte v pokoji.

3. Pri rozhovore nepoužívajte nepodložené tvrdenia alebo dohady. Svoje argumenty by ste mali vedieť obhájiť.

4. Tichá domácnosť nič nevyrieši. Každý konflikt by ste si mali vydiskutovať. Neskáčte si do reči, ale dajte tomu druhému priestor.

5. Nikdy nehovorte niečo, čo tak v skutočnosti nemyslíte. Slová sa už nedajú vziať späť, preto si dvakrát premyslite, čo vypustíte zo svojich úst.

6. Naučte sa počúvať toho druhého. Aktívne počúvanie je veľmi dôležité. Ak vám niečo nie je jasné, poproste o lepšie vysvetlenie.

7. Každý deň si stanovte čas, kedy sa budete chvíľu rozprávať a urobte si z toho pravidelný zvyk. Pri raňajkách, na prechádzke po práci alebo počas večere. Nemali by ste vynechať ani jeden deň.

8. Neponižujte sa, nepoužívajte nadávky alebo sarkazmus. Rozprávajte sa ako dvaja dospelí ľudia.

9. Nevyťahujte krivdy a problémy z minulosti. Zamerajte sa skôr na prítomnosť, prípadne na plány do budúcnosti.

10. Nemusíte mať pravdu za každých okolností. Naučte sa priznať si chybu, ospravedlniť sa a uznať, že ten druhý sa nemýlil.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating