Júlia Vuľchová, zakladateľka PaintPeople

Počula si už o zážitkovom maľovaní? Tento jedinečný koncept rozbehla na Slovensku vo veľkom v roku 2019 pod názvom PaintPeople talentovaná umelkyňa a úspešná podnikateľka, Mgr. Júlia Vuľchová MSc.

My sme sa rozhodli vyspovedať ju a zistiť niečo viac o tomto jedinečnom spôsobe, ako rozvíjať svoju umeleckú dušu.

Pri maľovaní človek zabudne na všetko okolo

Prečo je vlastne dobré maľovanie? Maľovanie je forma meditácie,“ vysvetľuje na úvod a pokračuje. „Čo je meditácia – kedy sme v momente na 100 % a nemáme žiadne iné myšlienky. Pri maľbe sa človek ponorí do aktivity, úplne prestane myslieť na čokoľvek, zabudne na to, čo ho trápi a čas mu zbehne ako voda. Tomu sa hovorí psychohygiena, a to v dnešnej dobe potrebujeme ako soľ.“

Ako vzniklo PaintPeople

„Koncept zážitkového maľovania alebo art party pochádza z Ameriky a bol rozšírený po svete už pred 10 rokmi. Žila som 20 rokov v Moskve, kde som navštívila takéto podujatia. Maľovanie milujem od malička,“ uvádza zakladateľka PaintPeople.

„Keď som sa presťahovala na Slovensko v roku 2015, odišla som z práce v korporáte a začala štúdium na VŠVU. Následne som sa rozhodla vyskúšať urobiť pár podujatí zážitkového maľovania v Bratislave. Podujatia mali veľký úspech, a tak som to rozvinula vo veľkom,“ spomína s úsmevom.

Júlia Vuľchová, PaintPeople
zdroj: Archív PaintPeople

Prečo práve zážitkové maľovanie

Rozhodnutie podnikať je zásadným životným krokom a častokrát znamená obrovskú zmenu. Zaujímalo nás, prečo práve táto, v našej krajine neprebádaná, oblasť.

„Pred tým som pracovala v korporáte na veľmi dobrej pozícii, avšak práca v kancelárii ma nenapĺňala. Po odchode z korporátu som vyučovala cudzie jazyky – angličtinu, ruštinu, taliančinu a slovenčinu pre cudzincov, predala som pár obrazov, ale stále to nebolo ono,“ spomína.

„Organizovanie zážitkových maľovaní mi dalo ideálnu kombináciu komunikácie s ľuďmi, maľby, možnosti neustále pretavovať svoje nápady do reality s istou škálovateľnosťou biznisu. To znamená, že čo si vymyslím, to viem zrealizovať, a keď je na čase posunúť sa na ’vyššiu pozíciu’, viem si to zariadiť. Všetko je v mojich rukách a je to úžasný pocit. Samozrejme, keď nemáme Covid,“ smeje sa.

Začiatky PaintPeople

„Začiatky boli výborné, musím povedať, že je to úžasný pocit, keď ľudia majú záujem o tvoj produkt, tešia sa z neho a chcú viac,“ hovorí s úsmevom hrdá zakladateľka Júlia.

Zážitkové maľovanie PaintPeople funguje od júna roku 2019, čo znamená, že už čoskoro oslávia piate narodeniny, ktoré sa chystajú aj patrične osláviť. „Koncom júna sa môžete tešiť na narodeninové podujatia so zľavou. Budeme mať aj koláčiky a výzdobu.“

Na tejto veľkolepej oslave plnej umeleckých zážitkov sa môžeš zúčastniť aj ty. Avšak pozor, voľné miesta sa rýchlo míňajú. Prihlásiť sa môžeš na tomto odkaze. Čaká na teba naozaj široká ponuka, takže na svoje si príde každý milovník umenia.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieRozhovory