Pexels/Polina Kovaleva

O pár mesiacov tu máme leto. V tomto období sa mnohé z nás hanbia vyzliecť do plaviek. Dôvodom sú faldíky na brušku, celulitída a strie. Tieto drobné chybičky krásy sa objavujú na tele každej takmer z nás a zbaviť sa ich je doslova umenie.

Keď chceš mať do leta hladké telo, bez akýchkoľvek jaziev či priehlbín, skús si preštudovať stránku nivea.sk alebo nazdravie.sk. V nasledujúcich riadkoch ti pár užitočných rád ponúkneme aj my.

Je fascinujúce, ako sa ženské a mužské telo od seba líši. Možno si už stihla postrehnúť, že chlapi nemajú celulitídu, no my ženy jej máme na rozdávanie. Strie za sebou majú podobný príbeh. Hoci ich nájdeš aj na mužskej pokožke, no v menšej miere ako na tej ženskej.

Nespravodlivosť by sa v tomto prípade dala krájať. Háčik je však v tom, že mužské telo je stvorené inak ako to naše. Chlapi majú lepšie spaľovanie, čo znamená, že sa im nedarí priberať tak rýchlo ako nám. Do daru od prírody tiež dostali elastickejšiu pokožku, o ktorú sa nemusia starať v toľkej miere ako my.

Ako predísť striám

Strie vznikajú práve vtedy, keď sa koža príliš rýchlo naťahuje a dôsledkom toho je jej praskanie. Tak vznikajú drobné jazvičky, ktorých sa zbavíš len veľmi ťažko alebo možno vôbec. Preto ti odporúčame, aby si sa so striami naučila žiť a nevnímala ich ako niečo negatívne na tvojom tele.

Kadejaké mastičky a babské recepty ti však dokážu pomôcť. Strie ale neodstrániš úplne. Pomocou týchto liekov a procedúr iba stratia farbu, no na tele ti ostanú. Ak sa ich chceš zbaviť úplne a máš na to financie nazvyš, choď na laserovú operáciu a tvoj problém bude zažehnaný.

V opačnom prípade sa striám vyhneš jedine vtedy, ak sa nebudeš trápiť drastickými diétami, ktoré majú na svedomí jojo efekt. Preto radšej chudni pomaly, aby sa tvoje telo stihlo prispôsobiť zmenám na tele. Tvoja koža totiž nie je taká elastická, ako by si si mohla myslieť. Ak otehotnieš, vznik strií len tak ľahko nezastavíš.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieBeauty