Žena má akné pri menštruácii

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Pubertu máš už dávno za sebou, no keď prídu tvoje dni, cítiš sa znova ako na strednej. Pozeráš sa zúfalo do zrkadla a hnevá ťa akné, ktoré sa ti objavilo na tvári. Veľmi rady by sme ti povedali, že sa mu dá úplne vyhnúť, no klamali by sme. Akné pri menštruácii trápi mnoho žien. No vieme, ako túto katastrofu utlmiť.

Tieto vyrážky (aj keď slovo vyrážka je pre nás skôr hovorové, odborne ide o iný druh kožného problému), sa označujú aj ako hormonálne akné. To vzniká práve vtedy, keď sa v našom tele dejú hormonálne zmeny, akými je aj menštruácia. Už niekoľko dní pred krvácaním vďaka tomu vieš, že sa tvoje dni blížia.

Tak, ako aj pri iných druhoch akné, aj tu platia nejaké pravidlá. V prvom rade, ruky preč od tváre, aby si si nespôsobila väčší zápal či jazvy.

Žena
zdroj: Unsplash/Fleur Kaan

Akné pri menštruácii vie nahnevať

To, v akom stave bude tvoja tvár, ovplyvniť nevieš. No čo vieme, je to, že ak sa o seba staráš dôkladne, môžeš rôzne „nezdravé“ prejavy na svojom tele zmieriť. Zdravá strava, dostatočný pitný režim, a v tomto prípade, najmä hĺbkové čistenie pleti, môžu akné pri menštruácii výrazne eliminovať.

Pred svojimi dňami by si sa mala zameriavať na hĺbkové čistenie a nevynechávať rannú ani večernú rutinu. Vďaka čistým pórom sa pod tvojou pokožkou nebude skrývať toľko nečistôt, ktoré sa objavia spolu s krvácaním.

Pár dní pred tým, ako to máš dostať, sa zameraj na hydratáciu (použi masky, séra) a počas menštruácie siahni po produktoch, ktoré majú upokojujúce a regeneračné vlastnosti.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty