Žena s dokonalou pleťou
Unsplash/Fleur Kaan

O svoju pleť by si sa mala pravidelne starať. Môžeš tak zlepšiť jej kvalitu a predchádzať rôznym problémom v podobe akné či suchej a napnutej pokožky. A nepotrebuješ pritom ani veľa času. Základnú beauty rutinu dokážeš stihnúť v priebehu pár minút. 

Každý deň by si mala urobiť aspoň tieto 4 kroky, ktoré sú naozaj základom a bez nich ti bude vždy niečo chýbať.

Čistenie je základ

Ráno nemusí byť čistenie dôkladné, stačí si umyť tvár, prípadne použiť micelárnu vodu alebo toner. Čas by si mu ale mala venovať večer. V našom staršom článku nájdeš 3 spôsoby, akými si môžeš pleť dobre odlíčiť a vyčistiť. Vyber si spôsob, ktorý ti bude vyhovovať najviac.

V žiadnom prípade nechoď spať nalíčená s nevyčistenou pleťou. Je to najhorší zlozvyk, ktorý môžeš svojej pleti urobiť.

Správna hydratácia

Každý typ pleti potrebuje hydratáciu a áno, aj tá mastná. Krém by si mala používať každý deň a nekúp si prvý, na ktorý narazíš v drogérii. Mala by si si ho vyberať presne podľa stavu svojej pokožky. Môžeš používať iba jeden, prípadne rozdeliť na denný a nočný krém. Taktiež nezabúdaj na očné okolie, ktoré si vyžaduje špeciálnu starostlivosť.

Nezabúdaj na sérum

O sérach sme sa bavili tiež nedávno. Ide o šikovný zázrak, ktorý má pre tvoju pleť hneď niekoľko výhod. Na trhu existujú desiatky rôznych druhov. Vyberaj si podľa toho, čo tvoja pleť potrebuje. Bude to skôr vitamín C alebo kyselina hyalurónová?

Ak sa pre sérum rozhodneš, nanášaj si ho ešte pred krémom po tom, ako si vyčistíš pleť. Ak si nie si istá, v akom poradí treba nanášať jednotlivé kozmetické produkty, odpoveď nájdeš na našom webe.

zdroj: Unsplash/Kalos Skincare

SPF krém by mal byť prioritou

Veríme, že SPF krém je pre teba už každodennou samozrejmosťou, pretože v našich článkoch sme ťa na to upozorňovali viackrát. Keďže vonku je teplejšie a slnko vykúka častejšie, teraz by si už kúpu ochranného krému naozaj nemala odkladať. SPF by malo byť minimálne 30, no lepšie je 50. Môžeš ním ráno nahradiť bežný krém, záleží od toho, akú pleť máš.

A nauč sa tiež to, že make-up s SPF neposkytuje tvojej pleti dostatočnú ochranu pred slnkom. Na to by si musela použiť veľké množstvo.

Tieto 4 kroky by si mala robiť naozaj každý deň, bez ohľadu na to, či sa budeš ďalej líčiť. Nie je to nič náročné, preto to určite hravo zvládneš.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty