Photo by Spencer Backman on Unsplash

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Všetci to poznáme. Náhlime sa, žijeme v rýchlosti, neustále sa niekam ponáhľame. Všetko si plánujeme, aby nás žiadna maličkosť nezaskočila. Každá jedna vec musí mať systém, čas a priestor. Ale rada by som nás trošku vyviedla z omylu, nič nemusí mať presnú osnovu, presný dátum v kalendári. Niektoré veci nám nedovolia, aby sme si ich dopredu naplánovali. 

Poznáme to asi každý. Ráno vstaneme z postele, rýchlo sa dáme dokopy, nalejeme do seba kávu a utekáme za povinnosťami. No nie každý deň je rutina. Niekedy prídu momenty, ktoré neočakávame. Stanú sa a narušia tak náš harmonogram presnosti. Stačí jedna maličkosť a všetko sa obráti úplne inak. Niečo nám nevýchadza, a naopak, niečo môže šťastne prekvapiť. Pri týchto zážitkoch si niekedy povieme, prečo sa to stalo nám, prečo sa to deje, ako to, keď všetko bolo naplánované … vyviedlo nás to z nášho pokojného zorganizovaného dňa.

Ale nie je to úžasné? Ako zrazu drobnosť dokáže zmeniť klasické utorkové ráno, ako sa vo štvrtok poobede zrazu rozhodneme ísť si zacvičiť, ako sa z jedného dňa na druhý rozhodneme viac čítať. Takto naozaj ničíme svoju rutinu. Svoje typické poobedia premeníme na možné zážitky, ktoré budú viac, ako naša dobrá kamarátka rutina. A my sa zrazu cítime lepšie. Obohatení o novú vec v našom obyčajnom pravidelnom streotype.

Žijeme tu a teraz, nič nie je strata času, nevieme, koľko času máme ešte pred sebou. 

Snažíme sa ísť s dobou, obliekať sa podľa najnovších a obľubených trendov, jesť len zdravo, vyzerať stále dokonalo, nenechať sa ničím rozptyľovať. Ale prečo? Veď aj to už je niekoho rutina. Prekvap trošku tú svoju. Dopraj jej nové ja. Dopraj jej zmenu. Obohať svoj každodenný program o niečo nové. Toto všetko okolo nás je život. Je na nás, ako si ho my predstavujeme, ako chceme, aby vyzeral. Žime s rutinou, ktorú nakoniec každý deň niečím novým obohatíme. Stereotyp už bol, je čas na nové, netypické momenty v našej prítomnosti.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife