beh

Kardio nemusí byť nudným cvičením v posilňovni. Obmieňaj priestory, ale aj aktivity. Nestratíš tak chuť na cvičenie, neprepadneš stereotypu, ale hlavne sa tiež poriadne zabavíš. Aj napriek tomu, že vonku začína zima, niečo tam vykonávať zvládneš, no iné cvičenia je lepšie robiť vo vnútri. Toto sú 4 najlepšie aktivity na kardio tréning.

Kardiovaskulárne cvičenie, inak nazývané aj vytrvalostné či dokonca aeróbne je definované ako fyzická aktivita spojená s kyslíkom. Tento druh tréningu využíva veľké skupiny svalov, vyžaduje kontrolované dýchanie, zvyšuje srdcový tep a pomáha budovať kondíciu.

Kardio tréning je vhodný najmä na spaľovanie kalórií, teda pre tých, ktorí chcú nejaké to kilo zhodiť. Taktiež pomáha aj k lepšiemu spánku a posilňuje imunitný systém.

Skupinové cvičenie

Medzi kardio tréning sa nepočíta len beh na páse vo fitku. Aj keď je to možno najjednoduchšie riešenie, avšak cvičenie by malo mať viac variácií, aby ťa po čase nezačalo nudiť a ty stagnovať.

Skupinové cvičenie
zdroj: Unsplash/Anupam Mahapatra

Vyskúšať by si určite mala napríklad skupinové cvičenia ako napríklad spinning, jumping či klokanky. Je to niečo iné, zábavnejšie a bude to posúvať tvoje hranice aj kondíciu, pričom sa aj poriadne zabavíš a možno aj spoznáš nových ľudí.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness