Ak si si našla dobrého frajera, drž sa ho. Ale ak máš pocit, že s tebou manipuluje a najradšej by ťa ovládal, je načase to ukončiť. Nestojí to za to, aby si takto márnila svoj čas. 

Vždy je tu niekto, kto si ťa zaslúži a bude ťa milovať bez toho, aby ti chcel rozkazovať a meniť ťa. Občas sa však stáva, že žena v čase zamilovanosti nevie rozoznať rozdiel medzi láskou a manipuláciou. Prečítaj si nasledujúce znaky, ktoré ti napovedia, že ťa zrejme kontroluje priveľmi a vyrieš to skôr, ako ťa taký vzťah zničí.

Je to tvoja chyba

Aj keď hádky patria k normálnemu vzťahu, k udobreniu a vyriešeniu sporu musia prispieť obaja. Nie je to chyba len jednej osoby. Takže, ak ten tvoj hádže vždy všetko na teba a viní ťa z každej hádky, niečo nie je v poriadku. Už len to, že si nedokáže priznať chybu a riešiť spory ako rozumný človek je zlé znamenie.

Izolácia

Prvá vec, ktorú sa narcista vo vzťahu snaží spraviť je izolovať ťa nielen od kamarátov, ale dokonca aj od rodiny. Chce, aby mohol mať na teba vplyv len on, a aby ťa nikto z blízkych nemohol upozorniť na to, že sa im jeho správanie k tebe nepozdáva. Spočiatku to môže vyzerať nenápadne – bude chcieť tráviť čas vždy len s tebou a osamote, pričom to bude vyzerať, že je to z veľkej lásky. Dávaj si pozor na to, či trávite dostatok času aj s inými ľuďmi.

Chce vedieť všetko

Tým myslím naozaj všetko. Všetky tvoje slabosti, prednosti, s kým si randila a koho si niekedy nemala rada. Vďaka tomu, že ťa bude dokonale poznať, môže na teba využiť to, čo presne bude fungovať. Vie, čo ti ublíži najviac a v akej situácii ho poslúchneš.

Spochybňuje ťa

Je rozdiel medzi tým, že pozmeníš svoje názory, ak ťa partner inšpiruje a tým, že sa jemu tvoje názory nepáčia a začne ťa presviedčať o opaku. Nikto ťa nemôže nútiť meniť vieru či presvedčenia. Partner je niekto, s kým nájdeš spoločnú reč aj keď nemáte na všetko rovnaký názor a vzájomne sa budete rešpektovať.

zdroj: unsplash.com

Chyby minulosti

Boli časy, kedy ste spravili hlúposti, no on akoby zabudol na svoje chyby a dobre si pamätá len tie tvoje. A neváha ich vytiahnuť vždy, keď sa mu to hodí. Používa ich ako argumenty pri každej hádke a neberie ohľad na to, že je to dávno za vami.

Emocionálne vyčerpanie

Každý deň nájde spôsob na to, aby ťa vyčerpal psychicky aj emocionálne. Hádky, podozrievanie, rozkazy, nútenie do vecí, s ktorými nesúhlasíš. Aj keď ťa presviedča, že všetko robí z lásky, na konci dňa sa cítiš vyčerpaná a nešťastná.

 

Zdroj: culturehook.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.