unsplash.com

Ak je niečo, čo si vo svojom živote želá mať asi každá z nás, bude to šťastie. Ale čo to je šťastie? Pre každého znamená totiž niečo iné. Či už sú to splnené sny, materiálne i nemateriálne, alebo životný bod, v ktorom sa človek cíti byť spokojný či milovaný. Ale ako sa k nemu dostať? Nech je už pre teba cieľ šťastia akýkoľvek, najprv si musíš vyriešiť jednu vec. Tá ťa k nemu dovedie. 

Pýtaš sa, čo to je? Možno si už o tom počula mnohokrát, a príde ti to ako motivačné klišé, no zrejme za tým bude kus pravdy. Je to spokojnosť so sebou samotnou. Veď sa len zamysli – ako môžeš byť šťastná a spokojná so svojím životom, ak jeho základ – ty, nie je v stave, ktorý ťa spokojnou robí? Všetko sa začína tebou a od teba. Ty si to, čo je základom tvojho života. Čo vyžaruješ, to priťahuješ.

Predstav si situáciu, v ktorej je človek nespokojný s niečím, čo priamo súvisí s jeho osobou. Môže to byť nespokojnosť so svojou postavou či nejakou „nedokonalosťou“, trápenie kvôli známkam v škole, stres z práce, či nešťastný vzťah. Ak je tu niečo, čo ho každý deň vnútorne zožiera, ako môže mať v ostatných smeroch všetko v poriadku? Veci v našom živote sa navzájom ovplyvňujú. Je len na tebe, či dovolíš, aby na ten tvoj vplývala iba negativita.

Ak si sa rozhodla pre šťastie, môžeš ho mať. Nie je len želaním, ktoré sa splní iba vyvoleným. Všetko je v tvojich rukách. Zamysli sa nad tým, čo ťa trápi, čo chceš zlepšiť a aj nad tým, ako svoju situáciu môžeš vyriešiť. Ak budeš po večeroch vyplakávať do vankúša, či sa každý víkend nad fľašou vína sťažovať kamoške, nič sa tým nevyrieši. Postav sa a rob všetko čo je v tvojich silách, aby bol tvoj malý svet taký, po akom túžiš. Keď si vyriešiš svoje osobné veci, prejaví sa to aj v širšom zmysle. Keď chceš byť skutočne šťastná, musíš začať od seba.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife