Unsplash/Radu Florin

Ako vyzerá tvoja skincare rutina? Ráno to odbiješ len jedným krémom a to je všetko? Ak chceš predísť zbytočným problémom so svojou pleťou, mala by si jej venovať trochu viac času.

Zameriame sa na to, ako by mala vyzerať tvoja ranná rutina a v akom poradí by si si mala nanášať jednotlivé kozmetické produkty. Ak by si ich nanášala v nesprávnom poradí, nemuseli by do pleti úplne preniknúť, čím by sa znížil ich účinok.

Vyčistenie pleti

Tento krok veľa z nás vynecháva. Pravdou však je, že aj ráno by si si mala svoju pleť vyčistiť a pripraviť ju tak na nanesenie ďalších výrobkov. Na čistenie môžeš využiť čistiaci gél, emulziu alebo mlieko, podľa toho, čo ti vyhovuje a aký máš typ pleti. Pokojne využi ten produkt, ktorý používaš aj vo svojej večernej rutine.

Dôležité je tento čistiaci produkt následne opláchnuť. Ideálne je používať vlažnú vodu. Ak by si použila príliš teplú, pleť by sa zbytočne vysušovala. Tvár len jemne osuš uterákom, nikdy ju nedrhni.

Toner alebo kvetová voda

Ak chceš, tento krok môžeš preskočiť, no do tvojej rutiny pekne zapadne a pripraví tvoju pleť na ďalší krok. Ak tieto produkty používaš, len si ich nanes alebo nastriekaj na pleť a jemne vklep do pleti, neoplachuj.

zdroj: Pixabay/ivanovgood

Sérum

Séra je ideálne nanášať na trochu navlhčenú pleť, preto je ideálne použiť predtým kvetovú vodu alebo toner, ktoré ešte nie sú úplne vsiaknuté do pleti. Na ráno je ideálne používať sérum s vitamínom C, ktoré tvoju pleť rozžiari a naštartuje do nového dňa. Môžeš však pokojne použiť aj iné sérum, ktoré používaš, napríklad s kyselinou hyalurónovou.

Hydratačný krém

Na rad prichádza hydratačný krém. Aj keď máš mastnú pleť, krém by si nemala vynechať. Dôležité je používať produkty vhodné na tvoj typ pleti. Počas jednotlivých ročných období ti možno budú vyhovovať iné krémy. Cez zimu je ideálny hutnejší, no cez leto môžeš siahnuť aj po ľahšej verzii.

Krém s SPF

Dôležité je nezabúdať na krém s SPF. Tento krém sa nanáša ako posledný. Ak použiješ krém s SPF, ktorý je hydratačný, môžeš preskočiť predošlý krém, čo možno oceníš najmä cez leto. Počúvaj svoju pleť, ktorá ti povie, čo sa jej páči a čo nie.

V skratke môžeme povedať, že pri vrstvení produktov by si mala postupovať od najľahšej textúry po tú najťažšiu či najhutnejšiu. Produkty na báze vody je dôležité používať ešte pred použitím olejov, inak by sa nemuseli dobre vstrebať do pleti. Pri niektorých olejových sérach si zas všímaj to, čo odporúča výrobca. Niekedy sa odporúča naniesť ich až po hydratačnom kréme.

Po tejto rannej rutine si môžeš naniesť primer alebo make-up a dokončiť líčenie tak, ako si zvyknutá. Pozornosť by si mala venovať aj večernej rutine, ktorá je možno trochu zdĺhavejšia a vyžaduje si použitie viacerých prípravkov. Určite ti odporúčame pozrieť si video od YouTuberky Katy, ktorá popísala večernú rutinu naozaj podrobne.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty