Pexels/Yan Krukov

To, že by si sa mala každý deň poriadne odlíčiť, pre teba zaiste nie je novinka. Viackrát sme to spomínali aj v našich článkoch, preto pre teba máme niekoľko tipov, aby tvoja pleť zostala naozaj čistá. Určite ti odporúčame sledovať Katku a jej instagramový profil Be beauty with Katy, kde nájdeš množstvo praktických trikov a návodov.

Produktov na odlíčenie existuje hneď niekoľko. Môžeš použiť výrobok na báze oleja, micelárnu vodu alebo balzam. S každým z nich treba zaobchádzať trochu inak, preto je dobré vyskúšať viaceré spôsoby a nájsť si ten, ktorý ti bude vyhovovať najviac.

Pred každým odlíčením by si si mala umyť ruky, aby si sa nedotýkala tváre špinavými prstami. Môžeš použiť aj čelenku, aby ti nezavadzali vlasy a ak sa bojíš, že si zamočíš tričko, daj si okolo seba uterák. Pri sušení nedrhni tvár uterákom, ale len ho jemne prikladaj.

Určite si pozri nasledovné videá, v ktorých nájdeš presnú ukážku ako na to.

Ako sa odlíčiť produktom na báze oleja

Dvojfázové olejové čistenie ti zabezpečí najúčinnejšie odlíčenie. Je vhodné pre všetky typy pleti a výhodou je, že pri ňom nemusíš používať tampóny, čím ušetríš aj životné prostredie.

Základom je naniesť olej suchými rukami na suchú tvár. Ak by si si ruky predtým navlhčila, olej by nemusel pracovať správne.

Ako sa odlíčiť micelárnou vodou

Tento typ odlíčenia nie je vhodný pre veľmi citlivú pleť. Dôvodom je, že šúchaním tampónu si ju môžeš podráždiť. Ak nepoužívaš bavlnené tampóny, produkuješ zároveň zbytočne veľa odpadu. Niektoré micelárne vody bývajú veľmi parfumované, čo tiež nemusí tvojej pokožke vyhovovať.

Tampónom v žiadnom prípade tvár nedrhni, rob jemné pohyby. To isté platí aj pri odličovaní očí. Inak si koleduješ o rýchlejšie vypadávanie mihalníc. Po micelárnej vode je dobré použiť na dočistenie aj čistiaci gél alebo emulziu. 

Ako sa odlíčiť balzamom

Balzam je taktiež vhodný pre všetky typy pleti. Neprodukuješ žiaden odpad a vo väčšine prípadov nepotrebuješ ani žiadne dočistenie, pretože odvedie dobrú prácu. Dôležité je, aby si si balzam naberala špachtľou a nie rukami, pretože by si tam mohla zaniesť rôzne baktérie.

Môžeš si nabrať časť z téglika a natrieť do dlane, odkiaľ si ho rozotrieš na zvyšok tváre. Nanášaj ho potom suchými rukami. Vplyvom tepla z rúk sa začne meniť na olejový typ odličovača. Na očiach nechaj balzam pôsobiť pár sekúnd, aby sa špirála rozpustila. Po celý čas si ich nechaj zatvorené, aby si si ich nepodráždila.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Be beauty with Katy (@b_b_w_k)

Ktorý spôsob odličovania preferuješ ty?

Zdroj: Instagram/b_b_w_k

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating