Starostlivosť o pleť

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Niekedy si v zúfalstve povieš, že čím viac sa staráš o svoju pleť, tým je to horšie. Nie je to však úplne pravda. Môžu za to niektoré kroky v tvojej rutine, ktoré by si mala vymeniť alebo úplne vynechať.

Tieto 4 produkty nepoužívaj, lebo si zničíš pleť

1. Vatové tampóniky a vlhčené utierky

Týmto dvom produktom patrí hneď prvé miesto. V roku 2024 už dávno vieme, že vlhčené utierky ti odolný make-up a SPF neodlíčia, čím svojej pleti nepomáhaš. Tým pádom si len škodíš mechanickým ťahaním po pleti. Tieto obrúsky ti make-up ešte viac rozmažú.

Ak sa nechceš zbaviť vatových tampónikov, skús ich používať len na oblasť očí, kde si tampón priložíš a podržíš asi 30 sekúnd. Micelárna voda by ti mala roztopiť špirálu a odstrániť linky, ale ďalej pokračuj vo svojej rutine olejovým odličovačom a potom gélom na báze vody.

Aj keď sú obrúsky veľmi lacná alternatíva, niekedy sa oplatí zainvestovať do niečoho, čo bude mať aj svoj význam.

Starostlivosť o pleť
zdroj: Pexels/cottonbro studio

2. Zlupovacie masky

Zlupovacie masky boli trendom už dávnejšie, pár rokov dozadu. Teraz používame látkové masky, ktoré si po dvadsiatich minútach pekne a bezbolestne odstránime.

Často sa pri zlupovacích maskách stáva, že sa príliš prilepia a po ich odstránení zostáva pleť červená. Ak takúto masku chceš aj napriek tomu použiť, odporúčame zistiť si o produkte podrobné informácie a tiež zvážiť všetky recenzie, ktoré sa pri danom produkte nachádzajú.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty