Hovorí sa, že ráno robí deň. Ak ho však začneš hneď s chybami, koleduješ si o pár problémov. Minimálne o tie, ktoré sa týkajú tvojej pleti. Veľa žien sa totiž vo svojej rannej rutine dopúšťa týchto 4 vecí, ktoré nie sú úplne správne.

Dlhá horúca sprcha

Veľmi horúca voda má za následok vysušovanie pleti. To isté platí, aj keď nejde o sprchovanie, ale umývaš si tvár veľmi teplou vodou. Oveľa lepšie je použiť vlažnú a pleť vysušiť len prikladaním uteráku, v žiadnom prípade nie drhnutím.

Žiadne čistenie

Myslíš si, že keď si si pleť vyčistila večer, ráno už netreba? Ide o jeden z najväčších omylov. Tvár sa ti dotýkala posteľných obliečok, na ktorých môžu byť rôzne baktérie. A ak by si si natrela nový krém na ten, čo máš na pleti ešte z večera, stratil by sa jeho účinok.

Nemusí ísť o také dôkladné čistenie ako večer, ale určite použi čistiaci gél alebo aspoň micelárnu vodu. A nezabudni si potom tvár opláchnuť. To tiež nerobia všetky ženy.

Ranný peeling

Peeling je dobrá vec, ale určite nie ráno. Po exfoliácii bude tvoja pleť trochu podráždená a budeš mať otvorené póry. To znamená, že do nich ľahšie preniknú nečistoty a baktérie, ktoré by mohli spôsobiť zápal. A to iste nechceš. Ak peeling, tak jedine večer. 

Nepoužívaš krém s SPF

Opakovanie je matkou múdrosti. Každé ráno by si mala použiť krém s SPF. Minimálne s 30, no ideálne s 50. Aj počas dní, kedy slnko nesvieti. Nestačí použiť make-up, ktorý o sebe tvrdí, že poskytuje ochranu proti slnečným lúčom. Vo väčšine prípadov je nedostatočná.

Tých nedostatkov by sa dalo nájsť určite aj viac, ale toto sú 4 najväčšie chyby, s ktorými by si mala prestať hneď zajtra ráno. O pár rokov sa nám poďakuješ. Aj týmto spôsobom predchádzaš vzniku vrások a starnutiu pleti.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.